Hřebejkovi ruply nervy: Ať to Zeman uspořádá! Třeba...

21.10.2020 17:50

Po dnešním vyhlášení přísnějších opatření kvůli koronavirové epidemii se v některých vařila voda. A režisér Jan Hřebejk dokonce neváhal napsat tweet, z něhož je de facto patrné, co si přeje v případě prezidenta Miloše Zemana.

Hřebejkovi ruply nervy: Ať to Zeman uspořádá! Třeba...
Foto: Screen: DVTV
Popisek: Režisér Jan Hřebejk v pořadu DVtv.
reklama

Anketa

Podporujete omezení volného pohybu a uzavření obchodů?

68%
32%
hlasovalo: 24194 lidí
V souvislosti s koronavirovou epidemií dochází v Česku k dalším omezením. Opatření proti covidu-19 z posledních týdnů totiž podle vlády zatím nefungují. Premiér Andrej Babiš (ANO) se omluvil, že lidem znepříjemní život.

„Naše vláda přistoupila k dalším zásadním opatřením v boji s pandemií covid-19, a to vzhledem k situaci a dramatickému nárůstu pandemie,“ zahájil tiskovou konferenci Andrej Babiš (ANO). Dosavadní opatření podle něj nezploštila křivku a nefungují tak, jak by se očekávalo. Podle něj se nyní vláda snaží zabránit kolapsu zdravotnictví. Vláda se tak rozhodla omezit pohyb a kontakty s dalšími lidmi na nezbytně nutnou dobu. „Samozřejmě s výjimkou cest do práce, nezbytných cest za rodinou, nákupu základního sortimentu, nutné pomoci blízkým a cest k lékaři,“ uvedl ministr zdravotnictví Roman Prymula. Pohyb v přírodě je možný do dvou osob.

„Vláda doporučuje zaměstnavatelům podporovat práci z domova, omezit výkon prací, které nejsou nezbytné pro jejich činnost, a omezit přímý kontakt se zákazníky,“ uvedl také Prymula, podle nějž jsou nová opatření nezbytná kvůli tomu, že se nepodařilo snížit reprodukční číslo. Opatření se podle něj budou rozvolňovat až ve chvíli, kdy reprodukční číslo klesne pod 0,8 a ubyde vážných případů.

Vláda nařídila uzavření maloobchodů a služeb, samozřejmě s výjimkou prodejen se základním sortimentem. Velkoobchodní prodej zůstává bez omezení. Ve velkých nákupních centrech budou otevřeny pouze potraviny, drogerie, lékárny a další provozovny uvedené v usnesení vlády. Uzavření obchodů platí od zítřejší šesté hodiny ranní.

Vláda rovněž omezila přímý kontakt veřejnosti se státní správou na pět hodin dvakrát v týdnu. Dnešní opatření platí do 3. listopadu. 

„Uspořádat oslavu 28. 10. mi přišlo ze strany Hradu jako mocenská arogance. Dnes jsem se ale přistihl, že do ní zároveň vkládám jisté naděje,“ poznamenal dnes odpoledne režisér Jan Hřebejk. Naráží snad tak na to, že by přál prezidentu Miloši Zemanovi nákazu?

Hrad je přitom obestřen tajemstvím, na které poukázala i redaktorka Zuzana Černá. Prezident Miloš Zeman se totiž v minulých dnech sešel s ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem, který byl následně pozitivně testován. Pozitivní je i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

„Jan Hamáček se pravděpodobně nakazil na čtvrtečním jednání s Miroslavem Tomanem. Miroslav Toman ve středu jednal s prezidentem Milošem Zemanem. Mohla by česká veřejnost znát validovaný test na koronavirus vrchního velitele ozbrojených sil?“ ptá se s výzvou na hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka Černá.

„Ano, mám bohužel také koronavirus, testy na covid-19 potvrdily, že jsem pozitivní. Pravděpodobně jsem se nakazil na jednání s ministrem zemědělství. Jsem doma v izolaci, ale pracuji dál on-line včetně jednání vlády. Prosím, dávejte na sebe pozor,“ oznámil dnes sám Hamáček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kabinet požádá Sněmovnu o nouzový stav do konce března. Podnikatelé, zpozorněte

23:03 Kabinet požádá Sněmovnu o nouzový stav do konce března. Podnikatelé, zpozorněte

Vláda požádá Poslaneckou sněmovnu o zrušení usnesení, podle kterého má nynější nouzový stav skončit …