Hřib má vztek. Žlutá Praha? Vojtěchovi umyl hlavu

29.07.2020 6:11

Pražského primátora Zdeňka Hřiba rozčiluje, že Praha jako jediný region je zařazena do žluté zóny takzvaného covidového semaforu. „Idea virového semaforu je správná, provedení nešťastné,“ konstatuje. V pořadu K věci na CNN Prima News poukázal především na fakt, že hlavní město eviduje méně nakažených na sto tisíc obyvatel než některé jiné regiony, píše server iDNES.cz.

Hřib má vztek. Žlutá Praha? Vojtěchovi umyl hlavu
Foto: Repro konference evropských Zelených
Popisek: Primátor Hřib na videokonferenci evropských Zelených
reklama

Anketa

Chcete, aby Česká republika ratifikovala Istanbulskou úmluvu?

2%
98%
hlasovalo: 30242 lidí
„Nechápu, proč by Praha měla být jako jediný region v téhle žluté zóně, protože v Praze tady máme méně nakažených na sto tisíc obyvatel než v některých jiných regionech. Trvale se nám drží ukazatel komunitního přenosu na dvaceti procentech – to znamená, že u pětiny případů hygiena není schopna dohledat, odkud byl zdroj té nákazy,“ uvedl pražský primátor, s tím, že v metropoli je poměrně nízký počet hospitalizovaných.

Ztrácí i důvěru v data Ministerstva zdravotnictví: „Ministerstvo s námi svá data příliš nesdílí, vlastně vůbec. Teď se snad situace trochu zlepší. V tuto chvíli to moc důvěru nebudí,“ dodal Hřib, který na pondělní schůzce hejtmanů, které se zúčastnili rovněž premiér Andrej Babiš, ministr vnitra Jan Hamáček a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, kladl důraz na lepší předávání informací.

„Idea semaforu je v zásadě správná, ale konkrétní provedení mi přijde velice nešťastné. Nebylo to ani dopředu konzultováno s kraji, abychom se k tomu mohli nějak vyjádřit,“ zdůraznil Hřib. Semafor je podle něj matoucí především tím, že není indikátorem toho, jaká opatření se zavádějí. „Opatření jsou ponechána na rozhodnutí jednotlivých krajských hygienických stanic,“ uzavřel primátor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Islámské hordy.“ A už natvrdo: Macronovi se bouří aktivní vojáci. Rozsáhlá akce

12:30 „Islámské hordy.“ A už natvrdo: Macronovi se bouří aktivní vojáci. Rozsáhlá akce

Sotva dva týdny od zveřejnění první petice, je tu druhá. Francouzští vojáci opět varují před občansk…