Hřib přemýšlel, jak ještě naštvat Rusko... Janek Rubeš řekl pravdu o ambasádě

01.05.2021 10:04 | Ze sítí

Hostem podcastu U Kulatého stolu byl Janek Rubeš, autor známých videí o podvodnících v Praze. Tentokrát však nemluvil o pražských šmejdech z některých podivných směnáren, ale o Ruské federaci a o moderátorovi Luboši Xaveru Veselém. Do prvního tématu vletěl rovnýma nohama větou, že „začíná válka s Ruskem“. A pak to rozjel. Radost pravděpodobně neměl ani pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), ani Jan Čižinský z Praha sobě, ani prezident Miloš Zeman. Naproti tomu Xaver Veselý může být spokojen...

Hřib přemýšlel, jak ještě naštvat Rusko... Janek Rubeš řekl pravdu o ambasádě
Foto: Screen YouTube
Popisek: Janek Rubeš a Honza Mikulka byli hosty U Kulatého stolu

Anketa

Kdyby teď hospoda poblíž načerno otevřela zahrádku, zašli byste posedět?

53%
34%
hlasovalo: 20306 lidí
Český reportér, dokumentarista, režisér a moderátor Janek Rubeš je znám tím, že se nebojí jít po krku podvodníkům, kteří v Praze líčí pasti na turisty. Tentokrát si však nevzal na paškál pražské šmejdy, nýbrž ruskou ambasádu a jeden vrak.

„Začíná válka s Ruskem a touhle zemí, teď je to ve stadiu příprav a my jsme se šli podívat před ruskou ambasádu, kde byly první protesty. Kde bylo 150 policajtů, 270 novinářů, čtyři lidi obhajující Rusko a osm lidí protestujících proti Rusku. A mezi tím vším byl zaparkovanej jeden autovrak, který mě zaujal tak, že jsem si ho začal prohlížet. Stál na místě vyhrazeném pro ruskou ambasádu, pro ruské velvyslanectví, a měl prošlou technickou v říjnu 2014. Já jsem tweetoval jako vtip, že ‚hele tohle by nás mělo zajímat‘, a přišlo mi skvělý, že druhej den pan Jan Čižinský (Praha sobě) a pan (Zdeněk) Hřib (Piráti) rozhodli, že teda sebereme tý ruský ambasádě nějaký parkovací místa, aby tam mohli parkovat Pražané,“ usmíval se Rubeš.

A pak zesílil hlas.

„Prezentovali to tak, že ‚vrátíme těm Pražanům ty parkovací místa!‘,“ hřímal v podcastu a demonstrativně u toho ještě mával pěstí.

„Sorry, ale to byl ten nejlacinější populismus. Oba ty lidi mám vlastně docela, no ne, rád, ale znám je a mám k nim nějakej vztah, ale tohle bylo laciný, protože jestli vám tam pět let stojí autovrak, a městská policie ho nedokáže odtáhnout, a on nestojí jen tam, ale stojí jich další tisíce a tisíce, tak to je stejné, jako když ten Zeman řekne, ‚otevřel jsem Hrad‘, a otevře jednu zahradu,“ rýpl si do prezidenta Miloše Zemana.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Jakože‚ hm, Rusové, jak je ještě něčím jako naštveme. Sebereme jim parkovací místa,“ rozváděl dál svou myšlenku s úsměvem na tváři a s dovětkem, že primátor Hřib tím možná otevřel Pandořinu skříňku, protože parkovacích míst pro diplomaty je v Praze vyhrazeno veliké množství.

Poté přehodil tematickou výhybku k setkání s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým.

„Hele, dostal jsem tam Člověka v tísni, dostal jsem tam pravdu a lásku, dostal jsem tam pár havloidních hlášek jako, a vlastně jsem si říkal, že moje mise byla úspěšná. A Xaver byl docela v pohodě. Tohle někdo teď vystřihne a použije to proti mně, ale já proti němu nemůžu v tom osobním setkání říct cizí slovo,“ poznamenal Rubeš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jebáj*m, kluci!“ Schillerová se vypravila do bašty socdem, na vlastní poslance kašlala. Babišovo hnutí sklízí výsměch

20:45 „Jebáj*m, kluci!“ Schillerová se vypravila do bašty socdem, na vlastní poslance kašlala. Babišovo hnutí sklízí výsměch

Je paradoxní, že se o tom redakce dozvěděla od zástupce ODS v Pardubicích. Řeč je o mediálně nezajím…