Hřib vypráskal Maďarsko a Polsko a pak pozval všechny „lidi dobré vůle“ na Prague Pride

02.08.2021 22:40

Primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti) na svém facebookovém profilu pozval do Prahy všechny lidi bez ohledu na sexuální orientaci, barvu kůže nebo vyznání. „Mít rovná práva a být beze strachu tím, kým se člověk cítí, je totiž něco, co by mělo být naprosto samozřejmé,“ uvedl Hřib a pozval také na Prague Pride.

Hřib vypráskal Maďarsko a Polsko a pak pozval všechny „lidi dobré vůle“ na Prague Pride
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský primátor Zdeněk Hřib

„Všichni lidé dobré vůle jsou v Praze vítaní bez ohledu na sexuální orientaci, barvu kůže nebo vyznání. Mít rovná práva a být beze strachu tím, kým se člověk cítí, je totiž něco, co by mělo být naprosto samozřejmé. Bohužel to leckde samozřejmé není, dokonce ani v blízkých zemích střední Evropy. Třeba v Maďarsku nedávno schválili zákon, který zakazuje šířit materiály zobrazující homosexualitu nebo změnu pohlaví osobám mladším 18 let. Některá polská města pak zavedla takzvané LGBT free zóny a polský prezident Andrzej Duda označil podporu LGBT práv za destruktivnější ‚ideologii‘ než komunismus,“ uvedl Hřib.

„Jsem moc rád, že u nás v Česku naopak podpora LGBT práv setrvale roste. Třeba tři čtvrtě Čechů souhlasí s tím, že když se lidé milují, není třeba řešit jejich sexuální orientaci. Proto bych si moc přál, aby se konečně povedlo prosadit možnost uzavřít manželství i v rámci stejnopohlavních párů. Tato snaha má mou plnou podporu a moc tomu fandím,“ dodal Hřib.

„Zároveň vás chci pozvat na letošní Prague Pride, jehož jsme jako město hrdým partnerem. V rámci festivalu si můžete užít přes sto zajímavých akcí, debat, workshopů, přednášek, besed, výstav nebo promítání filmů. Myslím, že to bude určitě stát za to. Program celého festivalu naleznete tady: https://festival.praguepride.com/cs/program,“ poznamenal.

„Každý se tak může přesvědčit, že Prague Pride není jen o duhovém pochodu, který se letos ani neuskuteční kvůli protiepidemickým opatřením, ale že má důležitý osvětový význam. Náš finanční grant pro festival zároveň prošel odborným hodnocením stejně jako všechny ostatní žádosti. Neudělit ho jen kvůli tomu, že jde o akci pořádanou osobami s jinou sexuální orientací, by proto bylo dost diskriminační. Mimochodem, předloni na Pride bylo 45 tisíc účastníků, takže z pohledu poměru cena – výkon jde o nejúspěšnější grant na cestovní ruch. To je pro Prahu a Pražany v době zotavování po koronaviru obzvlášť prospěšné. Takže make love, not war. Přeji radostné vykročení do nového týdne!“ uzavřel pražský primátor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co když už není žádné lůžko, zajímal se Lutonský z ČT. Odpověď překvapila

20:16 Co když už není žádné lůžko, zajímal se Lutonský z ČT. Odpověď překvapila

„Co se vlastně fakticky děje s pacientem, když už prostě není žádné lůžko?“ Tuto otázku položil Fran…