Hřib zaslal Babišovi podmínky ohledně vládní čtvrti v Letňanech a premiér se chytil za hlavu. Některé z nich vůbec nejsou právně možné

12.02.2019 22:13

Vize vládní čtvrti v Letňanech se premiéra Andreje Babiše drží déle než rok. I když to chvíli vypadalo, že dojde k dohodě a její výstavba nebude daleko, nyní se vše čím dál víc komplikuje. Důvodem jsou podmínky, které předložil pražský primátor předsedovi vlády, jenž je označuje za nesplnitelné. Dokazuje to jeho dopis adresovaný Hřibovi, o němž informoval server Deník.cz.

Hřib zaslal Babišovi podmínky ohledně vládní čtvrti v Letňanech a premiér se chytil za hlavu. Některé z nich vůbec nejsou právně možné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Premiér pražského primátora v dopise upozorňuje, že v případě, že by přistoupil na všechny jeho podmínky, znamenalo by to porušení platné právní úpravy. „Jistě pochopíte, že to nemohu akceptovat,“ napsal Babiš.

Magistrát například po státu žádá dostavbu vnitřního městského okruhu v hodnotě 60 miliard korun. Nebo požaduje za pozemek v Letňanech objekt Karlínských kasáren, kam by umístil své zaměstnance, a areál Nemocnice Na Bulovce. To už však podle premiéra výrazně převyšuje hodnotu pozemků, o které stát projevil zájem v lokalitě Letňan.

Šéf kabinetu tak navrhuje pokračování v jednání o směně pozemků v Letňanech za areál kasáren „při dodržení platné právní úpravy“. Kromě v dopise zmiňuje, že schéma využití letňanského území, jež Zdeněk Hřib prezentoval v médiích, se „zásadně liší od projednávané verze“.

Pražského primátora se tedy v dopise zároveň ptá, která verze je platná. Primátorův nákres podle něj neodpovídá územnímu a Metropolitnímu plánu. „Pokud jde o Váš požadavek na financování vnitřního městského okruhu, jsem ochoten o něm jednat,“ připomíná Hřibovi premiér s tím, že stavba vládní čtvrti by mohla vyřešit neefektivní situaci, kdy stát platí ročně půl miliardy na nájemném.

Závěrem Babiš upozorňuje, že pokud se nedohodnou, musel by přistoupit k dražbám nepotřebného majetku včetně nemovitostí, o něž projevuje zájem hlavní město Praha.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havel utopený ve splašcích? Michael Žantovský ohromil: Příměr o exprezidentovi. A o čem snil v dětství

20:13 Havel utopený ve splašcích? Michael Žantovský ohromil: Příměr o exprezidentovi. A o čem snil v dětství

Před třiceti lety se v těchto místech scházeli poslanci, kteří dávali právní rámec sametové revoluci…