Hřibův konec? TOP 09 praštila do stolu. A toto teď nastane

11.12.2019 13:40

Pražská TOP 09 v čele s Jiřím Pospíšilem vyslovila nedůvěru primátorovi Zdeňku Hřibovi (Piráti) a požaduje speciální dohodovací řízení, v němž se bude jednat o dalším postupu v rámci koalice. Buď se bude tlačit na sjednání nových podmínek, nebo odchod Hřiba z čela pražské radnice.

Hřibův konec? TOP 09 praštila do stolu. A toto teď nastane
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil, TOP 09
reklama

Pospíšil v rozhovoru pro časopis Respekt uvedl, že cílem TOP 09 není rozbíjet současnou pražskou trojkoalici. „Je ale třeba si po roce udělat revizi. Podle nás primátor selhává,“ tvrdí Pospíšil s tím, že za současných podmínek nelze pokračovat.

Hřib se podle šéfa pražské TOP 09 nevěnuje městu a řeší témata, která s městem nesouvisí. „Zmatky kolem zveřejnění Babišova auditu nebo páteční konflikt ohledně družstevního bydlení, kdy našim politikům na tiskovce říká, že mají skončit. To je lidsky nepřijatelné,“ jmenuje Pospíšil Hřibova selhání a dodává, že Piráti mají primátora jen díky této koalici.

Pospíšil také zmínil nelichotivá vyjádření z řad pirátských poslanců, kteří navrhovali zánik TOP 09. „Ano, to s tím také souvisí. Máme partnera, který si přeje, abychom zanikli, přitom sám neodvádí kvalitní výkony. Pan Hřib není v pozici Pavla Béma, kdy by za sebou měl většinu zastupitelstva,“ tvrdí Pospíšil.

„Chceme solidní debatu nad plněním programu, o tom, co se nám nedaří. Máme rezervy v řešení problémů, které se týkají obyvatel Prahy, ale od primátora žádné vize a nápady nevidíme,“ vysvětluje Pospíšil a dodává, že alternativní koalice s hnutím ANO nepřichází v úvahu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oběsil bych Lavrova, vypálil Pavel Novotný před ruskými novináři. Příběh je u konce. Policie rozhodla

21:37 Oběsil bych Lavrova, vypálil Pavel Novotný před ruskými novináři. Příběh je u konce. Policie rozhodla

Není to tak dávno, kdy se kontroverzní politik a starosta Řeporyjí Pavel Novotný postaral o rozruch …