Hřiště není místem, kam patří politika, udeřil předseda Svobodných

24.5.2022 3:42 odp. | Ze sítí

Předseda Svobodných Libor Vondráček se již dál nemohl dívat na politické pokrytectví, které panuje v souvislosti s mistrovstvím světa v hokeji. Jako sportovec, který vždy toužil po férovém boji na hřišti, dál nemohl mlčet a jasně se postavil proti vyloučení ruských sportovců z mezinárodních soutěží.

Hřiště není místem, kam patří politika, udeřil předseda Svobodných
Foto: repro Youtube, BR
Popisek: Předseda Svobodných Libor Vondráček v rozhovoru pro RegionálníTelevizi.cz

„Souhlasím s tím, že si Rusko nezaslouží pořádat příští rok mistrovství světa. Organizace světové akce na vlastním území je pro politiky odměnou a příležitostí k ukazování se v dobrém světle. Nesouhlasím ovšem s tím, že ruští sportovci jsou z těchto soutěží vyřazováni. Hřiště není místem, kam patří politika,“ uvedl Libor Vondráček, sportovec a předseda Svobodných s tím, že vyhrát má ten nejlepší. „Přestože si to sportovci možná netroufnou říct, i pro ně by bylo vítězství nad agresorem sladší než obvykle. Vzpomeňme třeba na vyhecovaná klání našich hokejistů po roce 1968,“ dodal. 
 

Anketa

Vadí vám, že Babiš místo jednání sněmovny objížděl Moravu s obytňákem?

hlasovalo: 16087 lidí
Za ještě zvrácenější Vondráček pak považoval vyloučení postižených sportovců z paralympiády. „Vždyť se na tuto akci i přes svůj handicap připravovali čtyři roky a nějací chytráci je vyloučili těsně před akcí,“ zlobí se předseda Svobodných, podle kterého sportovci nemohou nést zodpovědnost za politiky ve své zemi. Zároveň však zdůraznil, že při tom svém tvrzení měří všem stejně. „Nestojím o vylučování turecké reprezentace kvůli agresivnímu počínání turecké armády v Sýrii a Iráku. Nikdy bych také neobhajoval vyloučení amerických sportovců třeba z mistrovství světa v hokeji v roce 2004, kde nás vyřadili na nájezdy, kvůli jejich obsazení Iráku,“ vysvětluje Vondráček. 
 
„Je mi zle ze všech pokrytců, kteří tahají politiku do sportu, jen když se jim to hodí a nevolají po vyloučení všech sportovců, jejichž vlády válčí nebo válčily na území cizích států. Za výsměch těmto pokryteckým moralistům pak považuji skutečnost, že zatímco hokejisté Ruska a Běloruska nesou kolektivní vinu a na ledě ve Finsku se neobjevují, Adam Vojtěch osobní zodpovědnost nenese a fotí se s našimi hokejisty. Tento člověk místo spravedlivého pykání, za dlouhodobé ignorování rozhodnutí soudů a aroganci vůči vlastním občanům, totiž dostal za odměnu dobře placené místo z peněz daňových poplatníků jako velvyslanec ve Finsku,“ dodal smutně Vondráček. 
 

Mgr. Libor Vondráček

  • Svobodní
  • předseda Svobodných
  • mimo zastupitelskou funkci
 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Karel VýbornýTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nejhorší zpráva týkající se ČT. Petr Žantovský prohlédl rozhovor s Dvořákem a už je jasno

5:00 Nejhorší zpráva týkající se ČT. Petr Žantovský prohlédl rozhovor s Dvořákem a už je jasno

TÝDEN V MÉDIÍCH Česká televize nezajistila, aby v politicko-publicistickém pořadu 168 hodin bylo dbá…