Hrozba střelby. Policie varovala školy před útokem. A jak to dopadlo?

10.06.2019 22:16

Kvůli šestnáctiletému chlapci, který vyhrožoval českým školám střelbou, policie v pondělí varovala české střední a vysoké školy před možným útokem. Policie zachytila podezřelou komunikaci na sociálních sítích. Mladík se nyní hájí, že si vše jen vymyslel a šlo o pouhý žert, informoval server Novinky.cz.

Hrozba střelby. Policie varovala školy před útokem. A jak to dopadlo?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Jan Hamáček
reklama

„Zaznamenali jsme výhrůžku střelbou na neurčených českých školách. Přijali jsme potřebná opatření, která z taktických důvodů nebudeme blíže specifikovat,“ uvedlo Policejní prezidium na Twitteru, podle kterého policie přijala opatření v posílení služby v okolí dotčených škol a jejich informování. Školy přijaly bezpečnostní opatření. O jakou konkrétní školu mělo jít, nebylo specifikováno.

Ministr vnitra pak na svém Twitteru informoval o tom, že pražská policie již zjistila identitu pachatele, který na Twitteru hovořil o hrozbě střelbou ve školách v Praze. „Tvrdí, že se jednalo o žert. Děkuji policistům za výbornou práci,“ uvedl v pondělí ministr vnitra Hamáček.

Později jeho oznámení potvrdili i policisté a uvedli, že zadrželi šestnáctiletého muže. „Policistům se doznal a uvedl, že si celou věc vymyslel,“ uvedli policisté, podle kterých nebyl důvod k panice. „Policie nemůže žádnou takovou hrozbu podcenit. Proto přistupujeme k těmto situacím vždy s plnou vážností i přesto, že reálný základ většinou nemají,“ dodala policie. 

Původní zdroj ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný útok na Pekarovou-Adamovou. Štětinu musel uzemnit Kalousek. A to nebylo vše

18:00 Veřejný útok na Pekarovou-Adamovou. Štětinu musel uzemnit Kalousek. A to nebylo vše

Spisovatel a bývalý senátor Jaromír Štětina na twitteru osočil předsedkyni TOP 09 Markétu Pekarovou-…