Hrozí Vítězný únor 2016. Soukromníci varují

29.01.2016 19:02

Satirickou kampaň Vítězný únor 2016 dnes spustila Strana soukromníků České republiky. Vizuální část kampaně odkazuje na dobovou grafiku z přelomu 40. a 50. let dvacátého století. Vyvedené hlavy se velmi nápadně shodují s podobou premiéra Bohuslava Sobotky a ministra financí Andreje Babiše. Soukromníci tak znovu varují před kontrolním hlášením DPH, elektronickou evidencí tržeb a dalšími zákazy, které dopadají na české živnostníky. Ti přitom zaměstnávají 260 tisíc lidí, ale jen za loňský rok jich muselo skončit osm tisíc.

Hrozí Vítězný únor 2016. Soukromníci varují
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kampaň Strany soukromníků ČR

Pětadvacátého února 2016 je totiž termín odevzdání prvního kontrolního hlášení DPH, které podle Soukromníků svléká malé podnikatele takříkajíc do naha a porušuje i obchodní tajemství. „Toto datum již jednou do soukromého podnikání zasáhlo, a to v roce 1948. Jistě, je to myšleno v nadsázce a trochu po švejkovsku, ale chceme porovnat dvě stejná data. Střední třída společnosti je zasažena kroky agrolevicové vlády a tito lidé musejí mít silné zastání. Proto tato naše kampaň vyvrcholí 25. února demonstrací před vládou,“ řekl PL předseda Soukromníků Petr Bajer. Ten mimořádně ostře kritizoval ministra financí Andreje Babiše, který vystoupil ve čtvrtečním pořadu veřejnoprávní televize Máte slovo Michaely Jílkové. Pořad byl zaměřen na elektronickou evidenci tržeb. „Tak vrcholný populismus a lži, které plynuly z úst pana Babiše, jsem ještě nezažil. Bláboly typu, že EET nám zlevní pivo, jsou naprosto nereálné i proti nařízením Evropské unie. Ale hlavně. Jen v první fázi bude všechny podnikatele stát toto nové opatření na nákladech tři miliardy korun,“ uvedl dále Bajer.

Do kampaně Vítězný únor 2016 se zapojí i kandidáti za Soukromníky v letošních volbách do senátu. Jde kupříkladu o bývalého pražského primátora a velvyslance ve Vídni Jana Koukala. První místopředseda SsČR Rudolf Baránek ke grafice kampaně k Vítěznému únoru poznamenal pro PL, že muž podobající se Andreji Babišovi, připomíná Antonína Zápotockého po několika skleničkách alkoholu. „A ten druhý zase Rudolfa Slánského, který tuší, co ho čeká,“ odtušil pro PL při pohledu na karikaturu premiéra Bohuslava Sobotky Rudolf Baránek. Baránek se také obává nového moderního třídního boje. „Kam se hrabe dneska Semelová na Lorencovou,“ připomněl Baránek razantní podporu EET ze strany poslankyně za ANO a bývalé novinářky Jany Lorencové ve sněmovně.   
    
Soukromníci dnes také připomněli, že postupně vznikají koaliční dohody mezi jejich stranou a Svobodnými. Zatím byly uzavřeny ve Středočeském, Pardubickém a  Zlínském kraji. „Obě strany rostou a v koalici budeme mít nepochybně velkou šanci v některých krajích překročit pětiprocentní hranici,“ řekl předseda SsČR Petr Bajer. První místopředseda Baránek, který má na starosti senátní volby, oznámil, že zanedlouho Soukromníci představí další kandidáty do senátu. „Vybíráme pečlivě a kvalitně s akcentem na úspěch. Proto také nebudeme obsazovat všech dvacet sedm senátních obvodů,“ připomněl dnes Baránek. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Josef Petrů

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Čapek vymyslel slovo robot, Václav Havel humanitární bombardování. Paní Albrightová, jak se vám spí? V Praze se připomínalo bombardování Jugoslávie

22:08 Karel Čapek vymyslel slovo robot, Václav Havel humanitární bombardování. Paní Albrightová, jak se vám spí? V Praze se připomínalo bombardování Jugoslávie

REPORTÁŽ Před srbským velvyslanectvím se připomínalo již devatenácté výročí událostí, které značně r…