Hladík (KDU-ČSL): Obrovská zkouška vyspělosti našich národů

14.05.2026 22:33 | Monitoring
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke sjezdu sudetských Němců v Brně.

Hladík (KDU-ČSL): Obrovská zkouška vyspělosti našich národů
Foto: Repro ČT
Popisek: Ministr Petr Hladík

Tohle se mi psalo těžce. Poslední dny o tom hodně přemýšlím a musím s tím ven.

Co je pro člověka v životě nejtěžší? Každý to patrně bude mít jinak. Podle mě je nejtěžší odpouštění. Postavit se tváří v tvář problémům, které máme, říct si promiň, to zvládneme. Odpusť mi, já ti odpouštím. Je to těžké mezi kamarády, je to těžké v rodinách, je to těžké v práci. Někdy to trvá celý život a někdy to během života ani nezvládneme.

Jak těžké to musí být mezi národy? Mnohonásobně těžší. Jsou to osudy mnoha lidí, mnoha rodin, ty největší křivdy, které si my dnes už ani neumíme představit. A trvá to už přes osmdesát let. Jasně, že to trvá, protože je to obrovsky těžké.

Usmíření a odpouštění mezi národy nepřichází hned a nestane se jednou akcí. Je to dlouhý proces a ano bolí to.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Emisní povolenky

Také s nimi nesouhlasím a snad zavedeny nebudou. Ale upřímně, co může pro nás jejich nezavedení znamenat? Dost pochybuji, že když je nezavedeme, EU nad tím jen mávne rukou.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Lidovec., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseKitposB , 15.05.2026 2:05:22
Že takovou slátatinu "vypotí" lidovec, to mne vůbec nepřekvapuje! Lidovci se sice "ohánějí" pravdou, láskou, rodinou, vírou v jakého nikdy nikým neviděného Boha atd. Přitom to byli a jak současná situace dokazuje nadále jsou obyčejní kolaboranti! Stačí připomenout jejich účast a činnost v rámci tzv. Národní fronty před rokem 1989 (dnes se tváři, jako kdyby dějiny začaly majetkovým převratem v roce 1989!). Jak jsou sociální dokazuji i jejich hlasování pro církevní megazlodějnu v řádech stamiliard korun vznešeně nazývanou restituce, nebo jejich hlasování pro změnu valorizačního vzorce pro valorizaci důchodů znamenající okradení každého českého důchodce o cca tisíc korun měsíčně!! Dtto i jejich přístup ke srazu Sudeťáků v Brně! Je jedno, zda to je Hladík, nebo Výborný atd., je to jeden lump vedle druhého. Jim se stačí pomodlit a hle! Jsou čiští jako lilie!!!

|  5 |  0

Další články z rubriky

Farský (STAN): Babiš nemá záklopku

22:12 Farský (STAN): Babiš nemá záklopku

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k událostem končícího týdne