Hrozí nám prý třetí světová válka. Putin je v tom ale prý nevinně

25.11.2014 19:11

Americký konzervativní publicista Paul Craig Roberts se obává, že svět čeká třetí světová válka. Rozpoutat ničivý vojenský konflikt podle jeho názoru chtějí Spojené státy.

Hrozí nám prý třetí světová válka. Putin je v tom ale prý nevinně
Foto: Fanpop
Popisek: Americký prezident Barack Obama
reklama

„Spojené státy si chtějí podmanit Rusko a vyřešit tak své vlastní problémy prostřednictvím naší země. Nikomu v dějinách se to však nepodařilo a nikdy také nepodaří," prohlásil před několika dny ruský prezident Vladimir Putin. K tomu se objevily v médiích informace, že se Washington chystá dodat Ukrajině zbraně, aby mohla armáda přikročit k dalšímu útoku na rusky mluvící obyvatele Doněcku a Luhansku, informuje Roberts.

„Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov rozhodnutí americké administrativy odsoudil a poukázal na to, že takové porušení dohod snižuje pravděpodobnost vyřešení celého konfliktu politickou cestou. Tvrzení Lavrova je však poněkud matoucí. Znamenalo by to, že ruská vláda doposud nezjistila, že Washington na mírovém urovnání krize nemá žádný zájem. Je přitom od začátku zřejmé, že Washington hodlá využít nešťastnou Ukrajinu v boji proti Rusku. Čím hůře na Ukrajině, tím lépe pro Washington," tvrdí Roberts.

Celý text v angličtině najdete ZDE.

„Ruská vláda si může být jistá, že kdyby nebylo Washingtonu, Evropa by brzy přišla k rozumu a konflikt by se snadno vyřešil k oboustranné spokojenosti. To se však bohužel nestane a Rusko tak musí připojit separatistické provincie k Rusku, aby zabránilo dalšímu zhoršení krize. Pro ruskou vládu by bylo velmi nákladným ponížením, kdyby etnické Rusy tváří tvář vojenskému útoku nechala na holičkách. Jestli Rusko připustí zničení Doněcku a Luhansku, příště se může stát terčem útoku Krym," upozorňuje Roberts.

„Svojí nečinností ruská vláda jen napomáhá Washingtonu v realizaci útoku na Rusko. Ruská vláda by měla Evropě sdělit, že také může být v zimě bez plynu. Stejně tak by ruská vláda měla deklarovat bezletovou zónu nad separatistickými provinciemi a dát Kyjevu jasné ultimátum. Rusko by v neposlední řadě mělo přijmout požadavky Doněcké a Luhanské lidové republiky týkající se sjednocení či znovusjednocení s Ruskem. Každá z navrhovaných akcí by sama o sobě stačila k vyřešení konfliktu ještě předtím, než se úplně vymkne kontrole a vše skončí třetí světovou válkou," varuje Roberts.

Američané nejsou schopní vnímat, že Obamova administrativa přivedla zemi na pokraj nebezpečné a zničující války. Dokonce i dobře informovaní komentátoři šíří nepravdy o tom, že Rusko provedlo invazi na Ukrajinu a dodává zbraně separatistům. Tito komentátoři se velmi mýlí, pokud se domnívají, že lživé upravovaní faktů přinese něco pozitivního. Washington hodlá Rusko odstavit, protože mu překáží v rozvinutí jeho absolutní moci. Kvůli své aroganci nutí Rusko k nelehké volbě: Buď se USA podřídit a stát se vazalem Washingtonu, nebo bojovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Uprchlíci zůstanou u nás, nebudeme je moci ani zavřít. Zmizí v ghettu! Publicista odhalil „špeky“ v bruselském plánu

16:57 Uprchlíci zůstanou u nás, nebudeme je moci ani zavřít. Zmizí v ghettu! Publicista odhalil „špeky“ v bruselském plánu

Komentátor Marian Kechlibar pečlivě prostudoval nový návrh Evropské unie o „povinné solidaritě“ s up…