Hrubá záplata Ivana Vyskočila na Feničův pytel s počůraným staříkem na Hradě. A paní Němcová, vlajková loď všech pitomostí

17.03.2019 7:42

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM Aféra kolem „zpívajícího“ předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka, především tedy výzvy k jeho rezignaci, i slova Fero Feniče na adresu prezidenta Zemana a jeho voličů, zaujala tentokrát oblíbeného herce Ivana Vyskočila. Padla slova o demožumpě i svíčkových bábách. Francouzská novinka „rodič 1 a rodič 2“ nebo toalety pro třetí pohlaví v Německu. I tato témata pak rozebral Ivan Vyskočil v dnešním Nedělním ránu. A vrátil se i ke kampani Me Too.

Hrubá záplata Ivana Vyskočila na Feničův pytel s počůraným staříkem na Hradě. A paní Němcová, vlajková loď všech pitomostí
Foto: Repro Youtube
Popisek: Herec Ivan Vyskočil.
reklama

Anketa

Vadí vám výrok Václava Klause ml. o EU a Židech?

4%
96%
hlasovalo: 21432 lidí

Aféra kolem „zpívajícího“ předsedy dolní komory Radka Vondráčka, který v roce 2017 ještě jako místopředseda vyskočil s kytarou na předsednický pult v Poslanecké sněmovně, zaujala Ivana Vyskočila. Ani ne tak samotným činem Radka Vondráčka, ale tím, co se kolem strhlo za humbuk. Ozývaly se dokonce i výzvy k rezignaci. „Tolik nevyřešených problémů, ani nepojmenovaných lumpáren a naši poslanci se zabývají tímhle?“ podivuje se Ivan Vyskočil a zmiňuje i Václava Klause mladšího.

Na to nemají koule…

„Lidé, řeknu vám, že už to není ani k smíchu! Co tam ti poslanci za ty nádherné peníze vlastně dělají?“ ptá se na úvod Nedělního rána Ivan Vyskočil a poukazuje. „V naší zemi je tolik nevyřešených problémů, tolik nedořešených a ani nepojmenovaných lumpáren všech možných politických stran. Tolik zašantročeného a za hubičku prodaného národního majetku, půdy, podniků. Z toho zlodějna pana Bakaly je jen nejznámější a nejmarkantnější případ. O tyto věci by se naši zákonodárci měli starat. Kolik takových kauz už tiše zmizelo překryto časem doby? Kolik řešení by měli mít na programu? Jen namátkou, třeba zoufalá situace mladých rodin s bydlením a předraženými nájmy. Ale ne!! Na to oni nemají čas, chuť (neb by to bylo často o nich), schopnosti a ani koule,“ říká Ivan Vyskočil a rozčileně dodává. „A ještě budou někteří z nich s neuvěřitelnou drzostí podávat žaloby na pana prezidenta, který jediný umí tyto věci vytáhnout na světlo a nemilosrdně je pojmenovat. Bohužel, jako by od našich zákonodárců nebyl slyšen,“ říká herec a pokračuje. „Zato budou dávat na program jednání, že pan Vondráček si zahrál v Poslanecké sněmovně na kytaru a zazpíval. To je opravdu pro blaho našeho národa strašně třeba. Nebo, že pan Klaus mladší použil možná ostřejší příměr? Ale co ten problém a jeho obsah samotný? Ten by měli řešit! S takovým přístupem jděte někam! Nebo rovnou do pr…! My jsme národ klidný a někdy, bohužel, až líný. Ale páni poslanci, nepřeceňujte českou trpělivost. Podívejte se za hranice na hnutí žlutých vest!“

„Demožumpa“ a svíčkové báby, červené trenýrky a králičí kožka

Co Ivana Vyskočila v „případu“ Radka Vondráčka doslova nadzvedlo ze židle, byla výzva bývalé šéfky dolní komory parlamentu Miroslavy Němcové k Vondráčkově rezignaci. Připojili se i další poslanci, především z řad opozice. „Nejvíc mě, už ani ne baví, ale štve, že vlajkovou lodí takových malicherných pitomostí je samozřejmě paní Němcová a za ní v šiku celá demožumpa. Až příliš mi to evokuje přirovnání k těm svíčkovým bábám, co v mládí byly veselé až hanba. A s odkvétající krásou a opadávajícím zájmem mužů se z nich staly strážkyně a hlásné trouby morálky,“ říká oblíbený herec a pozastavuje se nad jednou věcí. „Paní Němcová je v ODS už hodně dlouho, ale nikdy jsem neslyšel její morální protesty na prohřešky téhle strany. Jen takové nejznámější, třeba falešní sponzoři, různí přisátí kmotři a lobbisté (viz Dalík), celá hanba s předsedou vlády Nečasem. Ale nikdy jsem od paní Němcové neslyšel slova pohoršení. Její naprosto pokleslé vystoupení při inauguraci prezidenta mě uráželo daleko víc, než soukromý mejdan v opravovaném sále Poslanecké sněmovny. Nebylo zas to uražení paní Mirky způsobeno tím, že nebyla pozvána? V tom případě jste si, pane Vondráčku, dovolil dost! Ani jsem z jejích úst neslyšel pohoršení nad červenými trenýrkami. To se možná tetelila škodolibou radostí,“ říká Ivan Vyskočil a dodává. „Musím vám říci, že bych byl hodně smutný, kdyby zvítězil ve volbě pan Drahoš! Ale znovu říkám, nedovolil bych si ho jakkoliv ostouzet na Facebooku. A kdyby někdo místo prezidentské standarty vyvěsil na Hrad jeho pověstnou králičí kožku, cítil bych se stejně pohoršen a uražen. Jako těmi trenclemi. A také bych to dal veřejně najevo“.

Fero Fenič, aneb na hrubý pytel hrubá záplata

Ivan Vyskočil se pozastavuje i nad další, jak sám říká, nehorázností, která v poslední době vyvolala na české scéně velkou diskuzi. Jedná se o slova Fero Feniče adresovaná tentokrát nejen prezidentu Zemanovi, ale i jeho voličům. Režisér a producent Fenič totiž mimo jiné řekl, že pohled na český národ mu změnili sami Češi, když vidí, jak se vyvíjejí. „Neváží si svobody, chybí respekt k lidskému životu. Vzdělaný národ si nezvolí počůravajícího se staříka,“ uvedl mimo jiné Fero Fenič. Ivan Vyskočil při té příležitosti zavzpomínal i na další režisérova slova, která padla před prezidentskou volbou. „Nejen, že navrhoval, aby prezidentští kandidáti při besedě stáli, což bylo vůči panu Zemanovi doslova podlé.

Navíc nevím, jestli si pan Fenič myslí, že naši lidé volí za prezidenta především atleta, který svůj projev odříká stojíc při tom na rukou. A ne podle toho, co říká a jak si za tím umí také stát,“ říká Ivan Vyskočil a dostává se k aktuálnímu Feničovu vyjádření. „Jeho poslední výmět, že pouze Češi si mohou zvolit takového prezidenta, uráží naši hlavu státu tak, že je mi stydno to opakovat. Doporučil bych panu Feničovi, aby se odebral tam, kde budou místní lidé jeho radám naslouchat. A navíc by se měl zamyslet nad tím, zda to od něho není sprostá drzost, kritizovat ty ‚hloupé Čechy‘, kteří mu platí jeho Febio Fest. Na jeho místě bych také raději zobal ‚gumovým zobáčkem‘ a držel hubu. Ano HUBU! Neb na hrubý pytel, hrubá záplata!“ nebere si servítky oblíbený herec.

Rodič 1 a rodič 2, aktivisté a řvaní…

Místo matky a otce rodič číslo jedna a dvě. Francouzský parlament schválil nový školský zákon. Ten mimo jiné určuje, že do kolonek, kam se většinou píše „matka, otec“, se bude od nového školního roku psát „rodič 1 a rodič 2“. I na toto téma Ivan Vyskočil v Nedělním ránu promluvil. A při té příležitosti zmínil i pseudodemokracii a řvaní aktivistů.

Anketa

Vážíte si Madeleine Albrightové?

5%
95%
hlasovalo: 24222 lidí
„Dostal jsem úžasnou otázku, co říkám označení ‚rodič 1 a rodič 2‘, které je zaváděno v některých státech. Hned jsem se zeptal svých dětí, které číslo mi přidělily? Podívaly se na mne, jakože jsem se zbláznil, a řekly, že jsem sice ‚číslo‘, ale jinak jsem táta a jejich matky také nejsou žádné ‚dvojky‘!“ říká Ivan Vyskočil a kroutí hlavou. „Proboha, my jsme v té pseudodemokracii tak tolerantní, že na to jednou pojdem. Nejen, že se pomalu bojíme něco říct, abychom nějakou menšinu neurazili, ale už to zavádíme i do zákonů. Z toho těží akorát různí aktivisté přisátí na všelijaké neziskovky. Řvou úplně zbytečně o právech menšin, a hlavně dobře žijí z peněz, které na to řvaní dostávají. Přitom ti, kterých se to týká, to ani nechtějí,“ zamýšlí se Ivan Vyskočil a dává příklad ze svého života. „Můj bezvadný a prima kamarád o sobě klidně řekne, že je ‚bukvice‘ a neuráží se ani on ani já. A zrovna tak ho nenapadne chodit na nějakou Prime Paradu. Holka, se kterou jsem žil tři roky, jen tak na okraj moc krásná, chytrá a schopná, ta by se urazila, kdyby jí někdo řekl Romka. Vždy odvětila a s jistou hrdostí: „Já nejsem žádná Romka, já jsem obyčejná cigaňa“. A schválně to cikánka použije nářečně, nespisovně. Moje žena Anife na opatrnou otázku, zda už byla na dovolené, že je tak hezky opálená, bez uzardění odpovídala: Ne nebyla, já jsem ta barevná. Ale v Americe se prý nesmí říkat ‚černej‘, ale Afroameričan. To se asi já mám urážet, když mi někdo řekne, že jsem bílej? Jsem bílej. A co? On přece také není zelenej?“ podotýká Ivan Vyskočil.

A jak sám říká jen tak na okraj, zaujala ho ještě jedna „zajímavost“, která se také nedávno objevila v tisku. „V Německu prý ve školách zavádějí nebo plánují zavádět záchody i pro třetí pohlaví. Tak to už jsem z toho úplně jelen. Na těch záchodech bude co? Pisoár, mísa, šlapky, anebo něco, co ještě vůbec neznám? Tak já raději zůstanu stará konzerva!,“ říká s humorem sobě vlastním herec.

On mě ani neplásne přžes prdel?

V dnešním Nedělním ránu zavzpomínal Ivan Vyskočil i na kampaň Me Too, která v minulém roce „obletěla“ doslova celý svět a nevynechala ani „malý český rybníček“.

„Ano. A teď ten nesmysl zvaný Me Too. Samozřejmě, že odsuzuji jakékoliv násilí na ženách. Ale ženy tu přece jsou, abychom nevymřeli! Aby nás provedly dětstvím, aby zkrášlovaly náš život a aby byly dobývány. Jinak by asi lidský rod brzy přestal existovat,“ uvažuje Ivan Vyskočil a dodává. „Všichni si přece vážíme a milujeme svoje matky, což nás nakonec vede k tomu, že si hledáme svoje partnerky, manželky nebo milenky pro život. Alespoň tedy ve většině případů. Proto se také ženy krášlí, malují a hezky oblékají. Proč? Jistě ne proto, aby se nelíbily a hlavně, aby se po nich žádný chlap ani neohlédl? To je přece pitomost!“ říká s úsměvem oblíbený herec a opět dává příklad ze svého okolí. „Moje sestra žila ve Švýcarsku. Tam v kanceláři pracovala s hezkou mladou Italkou. Ta si na Švýcarsko sestře trochu stěžovala. Říkala jí: ‚Tak já jdu nafintěná po ulici a nikdo na mě nepíská, nikdo nevolá bella, bella, a žádný chlap nevyskakuje z tramvaje jako u nás? Co to s těma chlapama tady je?‘ cituje herec.

A i v tomto případě vzpomíná na svou bývalou manželku Anife. „S Anife už jsme nebyli spolu, ale stále máme dobré vztahy. A jednou mi volala a tou svoji roztomilou češtinou si stěžovala na jednoho z mých nástupců: ‚Ifánku, tenchleten muj je nejak difnej. On mě ani neplásne přžes prdel? A to ostatní? Všdyt já uš mám přžes ni pavušinku“. Tak toho se jí u mne dostávalo hojně. A jak vidět, není-li to, tak to ženám chybí,“ říká Vyskočil a dodává. „Nějaké Me Too je ta největší kravina. A je to nejen proti přírodě, ale i proti Bohu. Proč by jinak udělal Pán Bůh ty ženský tak strašně hezký?“ uzavírá Ivan Vyskočil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: David Hora
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Šíp padal smíchy kvůli covidu: Herec hraje, dokud nechcípne. A teď...

14:24 Karel Šíp padal smíchy kvůli covidu: Herec hraje, dokud nechcípne. A teď...

Jak se hercům v divadle hraje za časů koronaviru? Jinak než dříve, to je jisté. Publikum je zarouško…