Hrůza v ČSSD: Mladí socialisté chtějí volit Babiše a Kalouska

8. 9. 2013 16:30

Bonbóny, které rozdávala ČSSD na startovací kampani v Ostravě, měly hořkou příchuť Kajnara. Alespoň to tvrdí Mladí sociální demokraté. Ti jsou teď zoufalí. Kvůli stížnostem ostravského primátora prý hrozí, že jim utečou voliči.

Hrůza v ČSSD: Mladí socialisté chtějí volit Babiše a Kalouska
Foto: Daniela Černá
Popisek: Hudební program byl také pestrý

Primátor Ostravy Petr Kajnar se naštval, že se nedostal na kandidátku, a problém začal řešit soudně. Tvrdil, že se nerozhodovalo demokraticky. I když u soudu neuspěl, postup, jaký zvolil, řada mladých lidí razantně odsoudila. „Je škoda, že to nevzal jako chlap, podal na naši stranu žalobu a určitě nám to ubere hodně hlasů. Voliči vidí, že se mezi sebou hádáme. Měl držet pusu a krok a neventilovat nic do médií,“ rozčiloval se Vojtěch Žižka, člen předsednictva Mladých sociálních demokratů z Ostravy.

Anketa

Budete volit ANO 2011?

16%
66%
hlasovalo: 6842 lidí
Podle Žižky právě problémy kolem Petra Kajnara lidé v Ostravě hodně řeší. Cítil to i na předvolební kampani v Ostravě, kde si někteří občané nechtěli vzít od socialistů ani reklamní bonbón. „Je to první věc, kterou lidé řeší. Vnímají napětí před volbami, které v Ostravě vládne. Cítí, že se tu děje boj o koryta. Rozmýšlejí se, jestli nepůjdou raději volit ANO 2011 nebo TOP 09,“ naznačil pro favorita voleb krutou realitu Žižka. „Před čtyřmi dny jsme dělali průzkum veřejného mínění, který byl zaměřený na mladé lidi, a tam jsme se dozvěděli tyhle skutečnosti. Samozřejmě celý dotazník zveřejníme,“ dodal pro Parlamentnílisty.cz s tím, že výsledky ho překvapily.

ČSSD by měla přitáhnout voliče na bezplatné školství

Nahlodané voliče by podle Mladých sociálních demokratů mohli oranžoví nalákat zase zpět, když budou řádně zdůrazňovat některé pozitivní prvky svého volebního programu. „Měli by připomínat základní sociální prvky, jako je například podpora mladých lidí, kteří se chtějí vzdělávat. Prosazování toho, aby škola nebyla placená, je pro nás mladé velmi důležité. Pro mě je tahle věc nejdůležitější,“ vysvětlil Žižka.

Pohoršili si i kvůli Baníku

V Ostravě si u voličů, kteří nejsou fanoušky fotbalu, radnice zavařila i díky tomu, že město odkoupilo od zadluženého fotbalového klubu Baník Ostrava stadión na Bazalech. Týmu tak přihrálo 115 miliónů korun. „Hraje to také svou roli. Pak lidi nemají sociální demokracii rádi, když za to dali tolik peněz. I díky tomu nedostal Kajnar nominaci,“ upozornil Žižka pro ParlamentníListy.cz.

Fotogalerie: - Zahájení kampaně ČSSD v Ostravě

Lubomír Zaorálek hovořil k občanům
Bohuslav Sobotka odpovídal novinářům
O kostýmy nebyla na mítinku ČSSD nouze
K dispozici byl i skákací Titanic
Hudební program byl také pestrý
Děti se tu mohly setkat s pohádkovými postavičkami...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Daniela Černá

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Eva Holubová a TOP 09 na jednom pódiu. Rána Zemanovi. Chvalozpěv na Milion chvilek. Ale i Havel a slova o migraci

21:15 VIDEO Eva Holubová a TOP 09 na jednom pódiu. Rána Zemanovi. Chvalozpěv na Milion chvilek. Ale i Havel a slova o migraci

TOP 09 se rozhodla uspořádat předvánoční talk show europoslance Luďka Niedermayera s herečkou Evou H…