Hrůza v Praze pokračuje, máme nová svědectví: „Feťákovi spadla stříkačka do toi-toiky mezi výkaly a on…“

18. 5. 2019 4:43

ParlamentníListy.cz upozornily na velmi neblahou zkušenost s nepřizpůsobivými občany pražského Radotína. Článek vyvolal nejen výrazný čtenářský zájem, ale i značný počet ohlasů. Některé z nich nabízíme v pokračování o tom, jak také může vypadat žití v metropoli České republiky.

Hrůza v Praze pokračuje, máme nová svědectví: „Feťákovi spadla stříkačka do toi-toiky mezi výkaly a on…“
Foto: archiv red
Popisek: Starosta Radotína Karel Hanzlík
reklama

Anketa

Půjdete k volbám do Evropského parlamentu? (anketa od 16.5.2019)

89%
hlasovalo: 10862 lidí
„Přečetl jsem si ve Vašem článku pravdivou a hlavně nelichotivou zprávu o některých obyvatelích Radotína. Mohu přispět, a nejsem osamocený, i zažitými negativními případy,“ začíná své vyprávění jeden z našich čtenářů.

„Jsem řidičem autobusu DPP a je zde několik konečných zastávek MHD. Celý den nikdo nevydrží, ani řidiči autobusů, aby nemusel na WC. A jsme u toho. Zdejší WC (na konečné u nádraží) je veřejné. Tihle týpci obětují jednu minci a brání uzavření dveří. Na zem dávají víčka od piva. A to po celou dobu, do kdy má naproti Žabka otevřeno. Tedy do 23. hodiny," svěřil se pro ParlamentníListy.cz řidič MHD, jehož identitu známe.

„Jiná tragická událost se stala taková, že jsem potřeboval na malou. Otevřu dveře tohoto Augiášova chlívu a oni tam mladí cigoši souložili. V letních měsících se cikáni v tomto veřejném WC myjí, sice studenou vodou, ale přesto. Oplachují se z hadice," dodal své děsivé zkušenosti z Radotína.

Pro mimopražské obyvatele dodejme, že se nejedná o okrajovou část Prahy, ale o její vnitřní území. V Radotíně žije necelých 9 tisíc obyvatel.

Další čtenář našeho serveru uveřejnil v souvislosti s textem o Radotínu svou vzpomínku na socialismus.

„Bylo to v době, kdy cikáni ještě museli pracovat. U nás se stavěla silnice. Stát vyvlastnil patrový barák a do něj umístil několik cikánských rodin, putujících se stavbou silnice. Chlapi pracovali, ženské a děti šmejdily po okolí a kradly. Večery v baráku byly hororové. Řev, sekera zaseknutá do dveří, trhání plechového parapetu a s*alo se na půdě. Jednou k takovému večernímu dýchánku přisvištěl SNBácký anton, žádné houkání, blikání, vyzývání k pořádku a podobně, vyskákali z něj chlapci v zeleném a spustili tanec obušků. Hlava, nehlava. Od té doby se situace zklidnila,“ napsal.

Jenomže ona ta situace nebude příliš úsměvná, jak by se mohlo zdát. O tom podal naší redakci svědectví obyvatel Radotína, který podle svých slov nechce mlčet. A opět se situace týkala Romů a narkomanů, kteří okupují centrum této městské části.

„Není to tak dávno, co jsem šel nakoupit a už od domu si mne vyhlédla rodinka nepřizpůsobivých. Už se i bojím napsat, že šlo o Romy, ale byli to oni. Několik jsem jich v životě znal, ale těch slušných je minimum. Spěchal jsem, co mé staré tělo mohlo, abych se ukryl v místní samoobsluze a čekal. Po půl hodině to zabalili a šli si po svých. Jenomže jak jsem starší člověk, už potřebuji pravidelně na WC.

Našel jsem jedno místní, a když jsem se k němu blížil, uviděl jsem ve dveřích trčet nohy. Roztrhané kalhoty a jen jedna bota. Náhle se zpoza rohu přiřítil poďobaný mladík plný boláků v obličeji, mohlo mu být přes dvacet, neměl zuby a hned chtěl toho druhého tahat z toho záchodu TOI-TOI. Stál jsem doslova přikovaný, protože mi docela dlouho nedocházelo, co se děje. Pak jsem zjistil, že šlo o dva narkomany z místní komunity, kterým spadla stříkačka mezi moč a výkaly a oni se pro ni pokoušeli dostat. Co se týká městské policie, tu jsem neviděl snad ani jednou za poslední dva měsíce. Denně chodím ven. Pan starosta Hanzlík je slušný člověk, kterého volíme a podporujeme, ale má svázané ruce,“ dodal.

Připomeňme, že ParlamentníListy.cz mají k dispozici čerstvou smlouvu, kterou Radotín v květnu letošního roku uzavřel s bezpečnostní agenturou BM Security s.r.o. Ta sídlí jen kousek od Radotína, na Zbraslavi. V této smlouvě, která Radotín vyjde zhruba na půl milionu korun, stojí černé na bílém následující konstatování:

„Předmětem této smlouvy je závazek Dodavatele zajistit fyzickou ostrahu majetku a osob v centu Radotína z důvodu zvýšeného výskytu sociálně nepřizpůsobivých osob v této lokalitě a s tím spojeného porušování obecně závazné vyhlášky o zákazu konzumace alkoholických nápojů na veřejných vymezených územích Prahy, znečišťování veřejného pořádku, drogové problematiky i nárůstu drobné kriminality a to zejména v centrálních oblastech městské části (lokalita před obchodním střediskem na náměstí Osvoboditelů, v oblasti mezi ulicemi Vrážská a Věštínská a dále kolem vlakového nádraží).“

O nebezpečných lokalitách v Radotíně pak Městská policie Praha píše následující: „Tyto lokality jsou stále vyhledávány sociálně nepřizpůsobivými osobami z důvodu anonymního prostředí, které je z jejich pohledu potřebné k opatření nejzákladnějších prostředků k přežití na ulici, zejména žebráním.“

Starostou Radotína je Karel Hanzlík z ODS, místostarosty pak Miroslav Knotek (ODS) a Milan Bouzek (ODS). Občanští demokraté v loňských volbách získali v Radotíně téměř 73 procent ze všech odevzdaných hlasů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To byl výrok: Kalousek v ČT uhodil o Putinovi a Zemanovi. Brusel že je Moskva? pokračoval

10:54 To byl výrok: Kalousek v ČT uhodil o Putinovi a Zemanovi. Brusel že je Moskva? pokračoval

Vladimir Putin nepotřebuje mít v České republice vojenskou základnu, protože tady má ,,pátou kolonu"…