Huml tvrdě hájí prezidenta: Jako kdybyste řekli, že si žena v minisukni koleduje o znásilnění. Vím, o čem mluvím

15. 11. 2016 20:35

Stanislav Huml v rozhovoru pro server Českého rozhlasu vysvětluje, proč hodlá hlasovat pro zákon, jenž vrací do českého práva hanobení prezidenta jako zločin. Pokud bude někdo o hlavě státu mluvit sprostě, může prožít až rok ve vězení. Huml je připraven pro zákon hlasovat, protože se chce pokusit o nápravu české společnosti. Schází nám prý mravnost.

Huml tvrdě hájí prezidenta: Jako kdybyste řekli, že si žena v minisukni koleduje o znásilnění. Vím, o čem mluvím
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Stanislav Huml
reklama

„Myslím si, že návrat ke slušnosti není zavrženíhodný, a proto jsem to připodepsal a budu pro to hlasovat,“ vysvětluje Huml svoje rozhodnutí v rozhovoru se zpravodajským webem Českého rozhlasu. „Osobně si myslím, že doba nazrála kvůli tomu, jakým způsobem se společnost vyvíjí. Je potřeba společnost umravnit,“ pokračoval v popisu svých pohnutek.

Útoky na prezidenta přirovnal ke znásilnění ženy. Touto cestou odmítl myšlenku, že by si prezident a jeho tým mohli tak trochu sami za to, jak se někteří lidé vyjadřují o hlavě státu. Je to prý totéž, jako kdybychom říkali o ženě, že si řekla o znásilnění, když si na sebe do baru vzala minisukni. „Vy si myslíte, že žena, která přijde na zábavu v minisukni a trochu se tam napije, si řekla o znásilnění. To je totéž. Promiňte, nemohu odpovídat jinak, jsem v trestu trochu vzdělaný. Vím, o čem mluvím a proč to říkám,“ konstatoval.

Zákon, který se chystá podpořit, prý nebyl stvořen čistě kvůli prezidentu Zemanovi. Má chránit všechny budoucí prezidenty. Totéž lze říci o zákonu o střetu zájmů, kterému se dnes říkává Lex Babiš. Jenže tento zákon bude postihovat střet zájmů u všech podnikatelů – politiků, a ne jen pro Andreje Babiše (ANO).

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Prezidenta současného i ty budoucí chce dnes v Česku ochránit na šest desítek poslanců z KSČM, ČSSD, ANO a Úsvitu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moje sestra nikdy neřekla, že přijmeme tisíce imigrantů a dáme jim byty pro mladé! Pirát Ferjenčík odhaduje, kdo šíří tyto dezinformace

20:53 Moje sestra nikdy neřekla, že přijmeme tisíce imigrantů a dáme jim byty pro mladé! Pirát Ferjenčík odhaduje, kdo šíří tyto dezinformace

Piráti mají dost politických zkušeností, aby zvládli vládnout zemi, a mají i dostatek odborníků. V t…