Hysterie proti Rusku. Naše války jsou katastrofa. To musí skončit. Z USA zazněl překvapivý hlas na podporu Trumpa

14.11.2016 10:10

Přestože Donald Trump usiloval o prezidentský post na kandidátce Republikánské strany, nalézá příznivce i v táboře demokratů, kteří podpořili Hillary Clintonovou. Jedním z nich je bývalý kongresman Dennis Kucinich, který se v minulosti sám ocitl na stranické kandidátce na funkci prezidenta USA. Sympatie u něho Trump získal svým postojem vůči Rusku.

Hysterie proti Rusku. Naše války jsou katastrofa. To musí skončit. Z USA zazněl překvapivý hlas na podporu Trumpa
Foto: donaldjtrump.com
Popisek: Donald Trump
reklama

Kucinich ve svém komentáři na Facebooku poukázal na to, že americká média spojená s establishmentem vytáčejí hysterii stran Ruska do nezměrných otáček, o čemž prý názorně svědčí editorial v jednom z posledních vydání New York Times.

Za jeden z překvapivých momentů prezidentské kampaně přitom kongresman považuje skutečnost, že to byla Hillary Clintonová, kdo by v případě svého zvolení do čela USA byl schopný jít do střetu s Ruskem. Donald Trump oproti tomu nabízel diplomacii a spolupráci.

Přestože patří do konkurenčního tábora, neboť byl zvolen do Kongresu za Demokratickou stranu, Kucinich na základě výše uvedených skutečností vítá zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem. Podle něj si nyní Trump zaslouží podporu ve snaze spolupracovat s Ruskem tak, aby společně nastolili celosvětový mír.

Anketa

Zvítězí Norbert Hofer v nadcházejících prezidentských volbách v Rakousku?

98%
2%
hlasovalo: 5994 lidí

Harašení zbraněmi, jak to předvádí (americkými penězi dotovaná) Severoatlantická aliance, musí dle Kucinicha skončit. Stejně tak kongresman radí přehodnotit americkou zahraniční politiku, neboť intervence a změny režimů v režii USA hodnotí jako „naprostou katastrofu“. Kucinich zdůrazňuje, že není potřeba další válka, k níž by mohla vést riskantní politika, kterou by někdo špatně odhadl.

Plné znění komentáře Dennise Kucinicha:

You need only to read today's New York Times editorial to see that the establishment media is driving hysteria over Russia. One of the surprising aspects of the presidential campaign is that Hillary Clinton engaged in confrontation with Russia, whereas Donald Trump promoted diplomacy and engagement. Clinton's campaign strategy was rife with Cold War rhetoric, blaming (without proof) Russia for hacking the DNC and the Clinton campaign, and depicting Trump as a dupe of Putin. Now that Trump has won, he should be encouraged to engage with Russia in a mutual effort to achieve global security, peace and nuclear disarmament. The Western policy of "encirclement" and subterfuge must end. NATO must stop rattling its (American-paid for) sabers. US foreign policy of interventionism and regime change has been an unmitigated disaster. There is no need for more brinkmanship which can lead to miscalculation and more war.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: luš
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…