I tak může vypadat realita: Matka živí 35letého syna flákače

29.10.2011 19:37

Média neustále informují o nezaměstnanosti. O lidech, kteří nejsou schopni najít si práci, ačkoli se snaží ze všech sil. Existují ovšem i lidé, které by do práce nikdo nedotáhl ani párem volů. Mezi takové patří i syn paní Anny.

I tak může vypadat realita: Matka živí 35letého syna flákače
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.
reklama

Anně je 65 a má pětatřicetiletého syna Adama, který je flákač. Její příběh zveřejnil bulvární server Blesk.cz.

Adam šel po střední škole na vysokou. "Byla jsem na něj pyšná. Věděla jsem, že je chytrý, a představovala si, co všechno jednou v životě dokáže," vzpomínala Anna. "Během studií jsem ho živila. Nechtěla jsem, aby se zbytečně rozptyloval brigádami. Nakonec, je to moje jediné dítě. Jeho otec si našel jinou, když mu bylo pět, a já žila jen pro svého syna."

Po dokončení vysoké školy ovšem Adam šel studovat další. "To už jsem chtěla, aby si alespoň něco přivydělával on sám. Umím se uskromnit a nevadí mi to, ale už jsem to finančně nezvládala. Celý rok jsem nosila jedny kalhoty, nekupovala si nic pro radost a stříhala se sama, jen abych ušetřila," popsala Anna svůj tehdejší život. "Nájem je drahý, studium také a já beru patnáct tisíc. Ale vydržela jsem to a těšila se, že až kluk dostuduje, vydělá dost peněz pro nás pro oba."

Jenže její sny a přání se nesplnily. Syn dostudoval a začal se prostě jen flákat. Hrál počítačové hry, dny protelefonovával s kamarády. "Vadilo mi to, ale na druhou stranu, co byste neudělala pro jediné dítě. Nikoho jiného nemám," uvedla paní Anna. "Jenže mi před pěti lety diagnostikovali rakovinu. Chvílemi to vypadá, že jsem z ní venku, ale pak se znovu vrátí. Peněz máme čím dál tím míň. Jsem vyčerpaná. Nejhorší je, že ani moje nemoc synův postoj nezměnila. Doma mi s ničím nepomůže, do práce nastoupí vždycky jen na pár týdnů, ale pak řekne, že ho to nebaví, a je zase doma."

Čtěte:

Zavádíte otroctví, ministře Drábku. Nezaměstnaní se vzbouřili

Nezaměstnaní budou muset na veřejné práce. Jinak nedostanou podporu

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: par
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Šíp padal smíchy kvůli covidu: Herec hraje, dokud nechcípne. A teď...

14:24 Karel Šíp padal smíchy kvůli covidu: Herec hraje, dokud nechcípne. A teď...

Jak se hercům v divadle hraje za časů koronaviru? Jinak než dříve, to je jisté. Publikum je zarouško…