ISIS bude trestat. Saúdové prý za popravy opozice mají čekat peklo

06.01.2016 17:16 | Zprávy
autor: spa

Poté, co Saúdská Arábie nechala popravit 47 lidí hned na začátku roku 2016, se ozval Islámský stát. Ten jí v současnosti vyhrožuje, že zaútočí na dvě saúdské věznice a osvobodí z nich mnoho svých stoupenců. Informuje agentura Reuters.

ISIS bude trestat. Saúdové prý za popravy opozice mají čekat peklo
Foto: wikipedia
Popisek: Vlajka Islámského státu

Po popravách v Saúdské Arábii se ozval Islámský stát s výhružkami o pomstě. Má totiž údajně v plánu zničit dvě vězeňská zařízení, ve kterých je mnoho stoupenců al-Káidy a samotného Daeše.

„Islámský stát se vždy snaží osvobozovat vězně. Počítáme však s tím, že pro ně problémy neustanou, dokud nedojde k vymýcení vlády tyranů a zničení a následného srovnání se zemí jejich věznic,“ hlásal úterní článek z webu Daeše.

Přestože jsou Islámský stát a al-Káida dvě soupeřící organizace, shodují se ve svém nepřátelství vůči Saúdské Arábii, podle které se v obou případech jedná o teroristické organizace.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Veronika Vrecionová byl položen dotaz

Zrádci ve sněmovně

Smutníte, že jsou ve sněmovně zrádci. Proč jste jim ale umožnili, aby tam byli? Proč jste se nepokusili vyjednat třeba s Babišem koalici?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sorry jako. 2029, 2033, 2037. Babiš vyděsil opozici

7:09 Sorry jako. 2029, 2033, 2037. Babiš vyděsil opozici

„Před více než 10 lety jsme byli jednou z prvních zemí v Evropě, která zavedla elektronizaci tržeb. …