„Hlavním tématem těchto voleb bude bezpečnost, a to z hlediska jak obecné kriminality, případně politické bezpečnosti, to znamená terorismu, tak je to i otázka toho, čemu se říká eurototalita,“ uvedl večerní setkání Koller. „Další problémy, které se na nás valí z Bruselu a z Berlína, které se snaží změnit realitu naší země k horšímu.“
Rodinná relikvie a exkurze do soukromí
Poté přítomným ukázal rodinnou relikvii – československou vlajku, které bude podle Kollera za dva roky devadesát let. Ušila ji jeho babička, když se ustavila Československá republika a používal ji starosta v obci Mešno až do roku 1939. Potom se vlajka ukrývala zabalená v novinách za trámem do konce druhé světové války. „A je to takový symbol vlastenectví,“ pochlubil se Koller a osvětlil své vazby na Plzeňsko:
„Jsem rozený Pražák, ale pocházím z Plzeňska, mám tu hluboké kořeny i kamarády. Proto jsem odmítl jít do voleb v Praze a rozhodl jsem se jít tam, kam mne táhne srdce,“ dojal přítomné. „Naše rodina sem přišla koncem 16. století z Německa, byli to katolíci a většinou sedláci a statkáři. Můj pradědeček měl velkostatek ve Volduchách a byl to známý odborník na lidové léčitelství. Jeho žena vyučila našeho nejslavnějšího lidového léčitele Mikoláška. Další můj příbuzný, strýc Nekola, byl velitelem dělostřelectva československé obrněné brigády na západě. Mám tu řadu dalších příbuzných, kteří mohou doložit, že v této oblasti nejsme cizinci. Podílel jsem se na vytváření prvních a druhých Slavností svobody v Plzni,“ ukončil své představování Koller.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Václav Fiala