Igor Stříž opravdu navržen na nejvyššího státního zástupce

25.06.2021 12:04 | Zprávy
autor: mp

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman končí k 30. červnu ve funkci. Odchází na vlastní žádost, i když ji doprovází výroky, že v poslední době musel čelit tlaku ministryně spravedlnosti za hnutí ANO Marie Benešové. Ta vládě navrhne na jeho místo Igora Stříže, bývalého komunistického vojenského prokurátora.

Igor Stříž opravdu navržen na nejvyššího státního zástupce
Foto: Hana Brožková
Popisek: Ministryně spravedlnosti Marie Benešová

Končící nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, který ve funkci vydržel deset let, k 30. červnu končí. Ministryně spravedlnosti Marie Benešová v závěru minulého týdne uvedla, že možná všechny překvapí, až navrhne Zemanova nástupce.

A jak řekla, tak se také stalo.

Benešová na Zemanovo místo navrhla jeho dosavadního náměstka Igora Stříže. Informuje o tom Česká televize.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Ondřej Krutílek byl položen dotaz

Zase ta EU

Proč nám EU určuje výši minimální spotřební daně na paliva? A to ji jako určuje i u jiných věcí? Neměly by si o tom státy rozhodovat sami? Mimochodem, jaká je podle EU ta minimální daň na pohonné hmoty? Ptám se vás, protože prý ODS nyní chce její snížení.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hlasovali jste pro Matochu? Přiznejte se, my to víme. Opoziční válka kvůli ČT graduje

16:33 Hlasovali jste pro Matochu? Přiznejte se, my to víme. Opoziční válka kvůli ČT graduje

Kdo hlasoval pro Berkovce a pro Matochu? Počet hlasů na výboru pro mediální záležitosti ukazuje, že …