Imigrant s Koránem v Rakousku rozehnal dětskou vánoční besídku. Vyhrožoval prý všem přítomným smrtí, ale policie to popírá

19.12.2016 20:14

Rakousko je v šoku po dalším „střetu kultur“ s imigranty. Tentokrát se odehrál v městečku Oberndorf u Schwanenstandtu v Horních Rakousích a jeho aktérem byl čtyřiadvacetiletý imigrant ze Somálska.

Imigrant s Koránem v Rakousku rozehnal dětskou vánoční besídku. Vyhrožoval prý všem přítomným smrtí, ale policie to popírá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Islámské centrum Vídeň, německy Islamisches Zentrum Wien, je mešita v 21. vídeňském okrese Floridsdorf

V neděli, která byla zlatou adventní, se v městečku nedaleko od českých hranic konala tradiční předvánoční besídka místní mateřské školky. Web OE24.at však popisuje situaci, která slavnost zcela znehodnotila a v podstatě ukončila. Během odpoledního představení najednou na jeviště mezi zpívající předškoláky vstoupil čtyřiadvacetiletý somálský imigrant oblečený v bílém.

Rodiče v publiku nic nedělali, mysleli si, že je to součást představení. Muž si ale špatnou němčinou zjednal ticho a gestem vyzval děti, aby rychle zmizely z pódia. A než se kdokoliv vzpamatoval, vytáhl z batohu výtisk Koránu a začal z něj kázat.

CELÝ TEXT V NĚMČINĚ ZDE.

V tu chvíli se v publiku vzpamatovali tři otcové, kteří byli shodou okolností místními policisty, a muže přišli na pódium zatknout. Ten jim odvětil, že jej zatknout nesmějí, protože je „kazatel“. To si již policisté nenechali líbit a muže ze sálu vyvedli násilím. To bylo provázeno tradičními výkřiky „Alláh je veliký“. Původně se objevila informace, že vyváděný muž křičel na shromážděné „Alláh vás všechny zabije“, to však místní policie nakonec dementovala.

Učitelky z mateřské školy jsou z incidentu, který mohl ohrozit jejich svěřence, šokované. Děti však situaci snášejí celkem dobře. Čeho chtěl somálský kazatel dosáhnout, to prý bude předmětem vyšetřování.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

A vy máte řešení klimatické změny která nepočká?

Zatím to vaše řešení ubližuje nemajetným lidem. Nebo jste před lety nausilovali o změnu kotlů z pevných na plyn či elektrické kotle ???? Ty plynové plánujete zrušit, či ne ?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš premiér a Okamura ministr zahraničí. Co byste dělali? V prezidentské debatě bez Babiše zavládl děs

20:38 Babiš premiér a Okamura ministr zahraničí. Co byste dělali? V prezidentské debatě bez Babiše zavládl děs

Pánové Petr Pavel, Marek Hilšer, Josef Středula, Pavel Fischer a Marek Hilšer se sešli na další prez…