Imigrant s Koránem v Rakousku rozehnal dětskou vánoční besídku. Vyhrožoval prý všem přítomným smrtí, ale policie to popírá

19.12.2016 20:14

Rakousko je v šoku po dalším „střetu kultur“ s imigranty. Tentokrát se odehrál v městečku Oberndorf u Schwanenstandtu v Horních Rakousích a jeho aktérem byl čtyřiadvacetiletý imigrant ze Somálska.

Imigrant s Koránem v Rakousku rozehnal dětskou vánoční besídku. Vyhrožoval prý všem přítomným smrtí, ale policie to popírá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Islámské centrum Vídeň, německy Islamisches Zentrum Wien, je mešita v 21. vídeňském okrese Floridsdorf
reklama

V neděli, která byla zlatou adventní, se v městečku nedaleko od českých hranic konala tradiční předvánoční besídka místní mateřské školky. Web OE24.at však popisuje situaci, která slavnost zcela znehodnotila a v podstatě ukončila. Během odpoledního představení najednou na jeviště mezi zpívající předškoláky vstoupil čtyřiadvacetiletý somálský imigrant oblečený v bílém.

Rodiče v publiku nic nedělali, mysleli si, že je to součást představení. Muž si ale špatnou němčinou zjednal ticho a gestem vyzval děti, aby rychle zmizely z pódia. A než se kdokoliv vzpamatoval, vytáhl z batohu výtisk Koránu a začal z něj kázat.

CELÝ TEXT V NĚMČINĚ ZDE.

V tu chvíli se v publiku vzpamatovali tři otcové, kteří byli shodou okolností místními policisty, a muže přišli na pódium zatknout. Ten jim odvětil, že jej zatknout nesmějí, protože je „kazatel“. To si již policisté nenechali líbit a muže ze sálu vyvedli násilím. To bylo provázeno tradičními výkřiky „Alláh je veliký“. Původně se objevila informace, že vyváděný muž křičel na shromážděné „Alláh vás všechny zabije“, to však místní policie nakonec dementovala.

Učitelky z mateřské školy jsou z incidentu, který mohl ohrozit jejich svěřence, šokované. Děti však situaci snášejí celkem dobře. Čeho chtěl somálský kazatel dosáhnout, to prý bude předmětem vyšetřování.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Orbánův „Kroupa“. Čínští agenti v Maďarsku, zní odhalení

15:42 Orbánův „Kroupa“. Čínští agenti v Maďarsku, zní odhalení

Čínský vliv se stále více dostává do Maďarska, kde univerzity produkují čínské agenty. S takovým zji…