Imigranti sexuálně útočili na ženy, vláda Merkelové se za to omlouvá. A zde je kousavá poznámka

5. 1. 2016 15:41

Hromadné sexuální útoky, jichž se na ženách dopustili o silvestrovské noci muži arabského a severoafrického vzhledu v několika německých městech, odsoudili členové německé vlády. Informoval o tom web ČT24. Celou věc vzápětí na sociální síti okomentoval poněkud štiplavě jihomoravský hejtman Michal Hašek.

Imigranti sexuálně útočili na ženy, vláda Merkelové se za to omlouvá. A zde je kousavá poznámka
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.

Z dosavadního vyšetřování vyplývá, že v okolí kolínského hlavního nádraží a katedrály v jeho sousedství se shromáždila o silvestrovské noci asi tisícovka mužů, kteří podle policie vypadali, jako by pocházeli ze severní Afriky nebo z arabských zemí. Z davu se následně vyčlenily skupiny o 20 až 100 lidech, které pak obkličovaly ženy, osahávaly je a okrádaly. Sexuální napadení ohlásilo už na 90 žen.

V menší míře došlo k podobnému incidentu i v Hamburku, kde se podle svědků dopouštěla sexuálních útoků skupina 20 až 40 mužů arabského vzezření. Policii se zatím ohlásilo šest žen, které se staly obětí těchto útoků.

Celý text je ZDE

Ministr spravedlnosti Heiko Maas vyzval k důslednému vyšetření případu a k tvrdému potrestání pachatelů. Policie podle něj musí najít nástroje, jak podobným incidentům do budoucna zabránit. Nicméně odmítl spojovat incidenty s uprchlickou krizí. Podle něj je také ještě příliš brzy mluvit o možném vypovězení pachatelů z Německa, když se zatím nepodařilo zadržet podezřelé. Zdůraznil však, že zákony musí platit pro každého bez ohledu na jeho původ.

Celý případ již na svém facebookovém profilu okomentoval jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD). Německá vláda by se podle něj měla také vlastním občanům omluvit za to, že něco takového dopustila uprostřed Evropy ve 21.století. „Každá z obětí by měla slyšet osobně od kancléřky Merkelové – omlouvám se vám, že vás německý stát neochránil, osobně se zasadím o dopadení pachatelů a jejich potrestání (titulky v arabštině možné),“ rýpnul si Hašek do německé kancléřky.

Celý text příspěvku Michala Haška na jeho facebookovém profilu:

Spolková vláda se vedle odsouzení sexuálních útoků měla omluvit vlastním občanům za to,že něco takového dopustila uprostřed Evropy ve 21.století. Každá z obětí by měla slyšet osobně od kancléřky Merkelové - omlouvám se Vám,že Vás německý stát neochránil,osobně se zasadím o dopadení pachatelů a jejich potrestání (titulky v arabštině možné)...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nářez. Novotný laškoval s Hřibem, odmítl post primátora a chtěl 50 milionů od Prahy. A je toho víc. Kongres ODS, Pospíšil, Kubera

22:02 Nářez. Novotný laškoval s Hřibem, odmítl post primátora a chtěl 50 milionů od Prahy. A je toho víc. Kongres ODS, Pospíšil, Kubera

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se tentokrát se svou talkshow Kobereček vydal do pražských Řep…