Imunitní výbor začne jednat o možném vydání Bárty a Škárky policii

28.06.2011 6:25

Sněmovní mandátový a imunitní výbor se v úterý začne zabývat žádostí policie o vydání poslanců Víta Bárty (VV) a Jaroslava Škárky. Policie je chce stíhat kvůli podezření z korupce. Výbor by si měl vyžádat policejní spis a určit, na kdy si oba poslance pozve.

Imunitní výbor začne jednat o možném vydání Bárty a Škárky policii
reklama
Kdy bude o případném Bártově a Škárkově vydání rozhodovat sněmovna, zatím není jasné. Může to být na mimořádné schůzi plánované na červenec, nebo koncem srpna. Pokud sněmovna jejich vydání neodsouhlasí, policie je stíhat nebude.

Policie chce Bártu stíhat pro podezření, že se údajně snažil uplatit své tehdejší spolustraníky Škárku a poslankyni Kristýnu Kočí. Škárku chtějí policisté stíhat zřejmě v souvislosti s tím, že si údajný úplatek na rozdíl od Kočí nechal. Bárta od počátku tvrdí, že šlo o půjčky. Škárka zase tvrdí, že si peníze nechat nechtěl.

Výbor podle informací ParlamentníchListů.cz začne jednat ve 13 hodin. Bárta se Škárkou se jej účastnit nebudou. Jak redakci prozradil jeden ze členů výboru, "nebyli pozváni".

Související:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti? Psychoušové a bonzáci! A šéfky TOP 09 se bojím. Podívejte se na ni, má to v očích! U Xavera vystoupila novinářská „šlechta“

17:26 Piráti? Psychoušové a bonzáci! A šéfky TOP 09 se bojím. Podívejte se na ni, má to v očích! U Xavera vystoupila novinářská „šlechta“

Komentátor Petr Holec se domnívá, že strana Pirátů je stranou, která je založená na bonzáctví. Předs…