Internetem kolují petice proti kandidátům. Hlavně proti Schwarzenbergovi

25.01.2013 18:54 | Zprávy

Na internetové stránce, kam se lidé mohou elektronicky podepisovat pod petice, vzniklo i několik petic souvisejících s prezidentskými volbami. Nejprve šlo o petice na podporu některého z kandidátů, nově se zde objevily petice proti Miloši Zemanovi i Karlu Schwarzenbergovi.

Internetem kolují petice proti kandidátům. Hlavně proti Schwarzenbergovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Živé vysílání z divadla Hybernia v Praze přineslo finální utkání Miloše Zemana a Karla Schwarzenberga v boji o Hrad

Na internetové stránce Jednej.cz se nejprve objevovaly petice například proti amnestii nebo za navrácení porodného. S přibližujícími se prezidentskými volbami tu však došlo i na toto téma. Jedna petice například požaduje, aby se prezidentem stal Tomio Okamura, který nebyl připuštěn ani k prvnímu kolu.

S druhým kolem, do něhož se dostali Miloš Zeman a Karel Schwarzenberg, se objevila nejen podpůrná petice pro druhého zmiňovaného (Podnikatelé na podporu Karla Schwarzenberga), kterou podepsal například Vladimír Dlouhý či Stanislav Bernard, ale také petice proti oběma kandidátům. Po sečtení hlasů se více uživatelů vyjádřilo proti Schwarzenbergovi.

Na webu se totiž nachází hned tři petice proti němu. Pod „Nevolím Karla, PROTOŽE“ bylo v pátek odpoledne podepsáno 399 lidí, „Petice proti p. Schwarzenbergovi na Hradě“ měla podpisů 263 a „Petice pro ukončení Schwarzenbergovy prezidentské kampaně či funkce“ 44. Proti Zemanovi byla zatím založena jediná petice s názvem „Nevolím Miloše Zemana na Hrad“ se 168 podpisy.

Každá petice má také událost na Facebooku. Tu hlavní proti Schwarzenbergovi podporuje 469 lidí, proti Zemanovi 251 uživatelů této sociální sítě.

Petice proti oběma kandidátům obsahují výčet důvodů, které signatářům vadí na jejich případném zvolení prezidentem. „Nevolím člověka, který o sobě prohlašuje, že je levicový politik,“ stojí na petici proti Miloši Zemanovi, nebo také: „Nevolím Miloše Zemana, protože bych tak v podstatě schválil a ospravedlnil jeho opoziční smlouvu, jednu z největších hanebností v dějinách české politiky.“

Proti Schwarzenbergovi jsou vypisovány důvody i poměrně aktuální: „Karel na hradě znamená riziko zpochybnění Benešových dekretů.“ Signatářům ale také vadí jeho spojení s TOP 09, ministrem financí Miroslavem Kalouskem nebo jeho názor na Evropský stabilizační mechanismus.

V peticích, které mají již méně podpisů, se objevují i důvody jako: „Při zpěvu české hymny usne. Je proti snížení imunity prezidenta. Je pro školné na VŠ.“

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Pavlína Nouzová

Není na čase respektovat výsledek voleb s pokorou k voličům?

Napadlo vás, že takové komentáře jako třeba ten váš k výsledku evropských voleb u nás jen posilují opoziční politiky? Výsledky voleb se logicky nebudou líbit všem, ale proč hned urážet ty, co byli zvoleni a tím vlastně i ty, kteří je volili? Mně třeba přijde, že za úspěchem opozičních politiků stojí...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

11:50 Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

Vedle válečných obtíží čelí Ukrajina decimovaná ruskou armádou i obtížím ekonomickým. Bez pomoci záp…