Investor Šantovky Tower se odvolal proti rozhodnutí magistrátu

25.12.2019 17:20 | Zprávy
autor: nab

Společnost Office Park Šantovka se odvolala proti rozhodnutí stavebního odboru olomouckého magistrátu, který v listopadu znovu potvrdil existenci ochranného pásma v okolí městské památkové rezervace v centru Olomouce. Firma v této části města plánuje postavit kontroverzní výškovou budovu Šantovka Tower, avšak ochranné pásmo to podle Ministerstva kultury nepřipouští. Podle jednatele Office Park Šantovka Richarda Morávka stavební odbor magistrátu špatně zdůvodnil své rozhodnutí. Odvolání posoudí krajský úřad. Magistrát o tom informoval na úřední desce.

Investor Šantovky Tower se odvolal proti rozhodnutí magistrátu
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

V ochranném pásmu městské památkové rezervace nelze podle Ministerstva kultury výškové budovy stavět. Existenci této zóny ale společnost Office Park Šantovka dlouhodobě zpochybňuje a tvrdí, že 76 metrů vysoká Šantovka Tower nebude stát v památkově chráněném území. Požádala magistrát, aby do nepřehledné situace s umístěním pozemků vnesl jasno.

Magistrát v říjnu 2017 rozhodl, že parcely pro Šantovku Tower jsou na území ochranného pásma rezervace, které bylo řádně vyhlášeno 27. července 1987. Společnost Office Park Šantovka ale tvrdí, že ochranné pásmo bylo přiřazeno k městské památkové rezervaci, jejíž vyhlášení v roce 1971 nebylo zveřejněno ve Sbírce zákonů, takže právně nevznikla. Městská rezervace prý byla správně vyhlášena až na konci roku 1987, ale už bez ochranného pásma.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…