Inženýr Veleba a jeho prasata. Rozhlasový zpravodaj našel Zemanovcům ideální kádr pro "jejich" televizi

13.03.2015 11:03

Zpravodaj ČRo ve Velké Británii Jiří Hošek píše v Hospodářských novinách o aktuálním problému ohledně propuštění moderátora britského pořadu Top Gear Jeremy Clarksona. Dle Hoška za to může Clarkson tím, že si nebral servítky a urážel tak spoustu lidí, firem, menšin a států a to vše za peníze koncesionářů. Vytvářel tak “veřejnoprávní dekadenci, “ inspiroval se Hošek, jak on sám píše, u “výraziva senátora Jana Veleby.“

Inženýr Veleba a jeho prasata. Rozhlasový zpravodaj našel Zemanovcům ideální kádr pro "jejich" televizi
Foto: hns
Popisek: Senátor, exprezident Agrární komory a předseda SPO Jan Veleba

Podle Hoška je BBC nejlepší veřejnoprávní televizí na světě a v žádném případě není jen sterilním zpravodajstvím plným oficialit a poklonám k autoritám. Dokonce prý ve svém zpravodajství bývá často velmi kritická k vládě.

Jiří Hošek se zamýšlí nad tím, jak by asi vypadalo, kdyby senátor Jan Veleba byl hostem pořadu Jeremyho Clarksona. Podle něj by Velebu zcela potupil a připomněl by mu jeho bývalou profesi šlechtile prasat. „Kdyby se Jan Veleba býval nedostal do spárů Martina Veselovského z DVTV, nýbrž takového Jeremyho Paxmana v BBC newsnight, byl by rozebrán na prvočinitele a ještě by ho pak nejspíš v Top Gearu provokatér Clarkson opepřil komentářem souvisejícím s páně senátorovou někdejší profesí šlechtitele prasat,“ napsal Jiří Hošek.

Dle Hoška, je v britské veřejnoprávní televizi BBC zcela normální, že existují pořady, kde dochází ke kritice nejrůznějších lidí způsobem, který je spíše bližší urážení. Je tam prakticky na denním pořádku to, že se kritizují i vládní představitelé. To vše z peněz koncesionářů jak uvádí Hošek. V Británii mají lidé jiný přístup, prý jim to nevadí a důkazem je i podpora 500 000 lidí v petici pro návrat Clarksona.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ste

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

ČT

Nejste sám, kdo si stěžuje na to, že pořad 168 zkresluje a vytrhuje vyjádření z kontextu. Proč se s tím ale něco nedělá? Lhát by neměli nikde v médiích, ale ČT se navíc nálepkuje jako veřejnoprávní.A myslíte, že je problém jen ve 168? Mě přijde celá ČT dost jednostranná, takže radši koukám na zprávy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To už Kaufland přehnal: Češi se bouří, stát zasahuje

14:25 To už Kaufland přehnal: Češi se bouří, stát zasahuje

Velmi nepěkné překvapení čekalo na inspektory, kteří na konci ledna zavítali ke kontrole pardubické …