Írán? Atomovku jim nedovolíme. Trump mluvil ke světu. A vyzval Čínu s Ruskem

08.01.2020 18:52

Prezident Spojených států předstoupil před televizní kamery a vyslal vzkaz do Íránu. Konstatoval, že armáda Spojených států usmrtila íránského teroristu Kásima Sulejmáního, který měl být odstraněn už dávno. Srozumitelnou zprávu dostali také politici ve Velké Británii, Francii, Rusku a Číně.

Írán? Atomovku jim nedovolíme. Trump mluvil ke světu. A vyzval Čínu s Ruskem
Foto: Repro Youtube Bílého domu
Popisek: Donald Trump se obouvá do "drzého" novináře

Donald Trump předstoupí před novináře poprvé od íránského útoku na dvě vojenské základny v Iráku. Zatímco Íránci tvrdí, že zabili 80 Američanů, americká strana tvrdí, že v důsledku útoku nikdo nezemřel.

Anketa

Kdyby Milion chvilek uspořádal akci kousek od vašeho domu, co byste udělali?

hlasovalo: 26605 lidí

„Dokud budu prezidentem USA, tak nikdy nedopustím, aby Írán disponoval jadernou zbraní,“ oznámil Trump hned na úvod tiskové konference, až pak se pozdravil s novináři. Zdůraznil také, že dva útoky na vojenské základny nevedly ke ztrátám na životech a způsobené materiální škody byly minimální.

Trump poděkoval všem vojákům za práci, kterou odvádějí.

„Írán je hlavním sponzorem terorismu a jejich snaha získat jadernou zbraň ohrožuje civilizovaný svět. Minulý týden jsme odstranili teroristu. Terorista Kásim Sulejmání byl zlikvidován. Podporoval útoky na civilní terče, podporoval občanské války v regionu, vedl útoky proti americkým vojákům v Iráku, podílel se na organizaci krvavého útoku v Bagdádu. Sulejmáního ruce byl zbroceny krví Iráčanů i Američanů a měl být odstraněn už dávno,“ zdůraznil Trump.

Fotogalerie: - Čínská "polepšovna" u Aksu

Podle západních médií pracovní tábor či ještě hůře...
Centrum průpravy profesních dovedností, jak říkají...
Hodina zemědělských dovedností. Učitel vysvětluje ...
Dívky se v kuchyni učí péct cukroví
Na hodině tance
Učebnice různých dovedností

Nikoho také nenechal na pochybách, že ve tvrdé politice vůči Íránu bude pokračovat. A jakou cestou se vydají dál, se musí rozhodnout i Rusko, Čína a další země.

„Nadešel čas pro Velkou Británii, Francii, Čínu a Rusko, aby si uvědomily, jak vypadá realita, a vzdaly se zbytků jaderné dohody s Íránem,“ zdůraznil americký prezident.  

„Dnes požádám NATO, aby se více zapojilo do operací na Blízkém východě,“ pokračoval s tím, že jako prezident USA nechal přebudovat armádu země tak, že je silnější než kdykoli v minulosti. Tuto sílu však nevyužijí, nebude-li to nezbytné. Trumpovi prý dostačuje prvek odstrašení.

Nakonec zdůraznil, že je připraven k dialogu s Íránem, přeje si, aby byl i Írán prosperující zemí, ale jedině v případě, že se zcela vzdá představy, že získá jadernou zbraň.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Už se o vás ví, nemusíte přisypávat. To už zavání seznamy!“ Petr Žantovský popisuje nejstrašnější věci, které našel po výplodu radního Šarapatky

7:37 „Už se o vás ví, nemusíte přisypávat. To už zavání seznamy!“ Petr Žantovský popisuje nejstrašnější věci, které našel po výplodu radního Šarapatky

TÝDEN V MÉDIÍCH Stejně jako bylo v totalitních novinách jasné, co se smí a nesmí psát, tak také dnes…