Islamisté k nám přijedou z Německa, varoval Jiří Čunek. Žena od Zelených mu vmetla něco, co je nutné vidět

06.09.2018 7:24

V internetovém pořadu Proti sobě serveru Reflex.cz k jednomu stolu zasedli místopředsedkyně strany Zelených Petra Jelínková a senátor za KDU-ČSL Jiří Čunek. Svedli bitvu na téma zahalování muslimek v Česku. Jak byste se cítil, kdyby vás nutili chodit nahého, zeptala se Jelínková Čunka v jednu chvíli. A ten spustil...

Islamisté k nám přijedou z Německa, varoval Jiří Čunek. Žena od Zelených mu vmetla něco, co je nutné vidět
Foto: pixabay.com
Popisek: Muslimka - ilustrační foto

Jelínková hned na úvod poznamenala, že nemá ráda, když muži ženám nařizují, co smí a co nesmí nosit. A už vůbec se jí to nelíbí, když to dělají nějací úředníci, kteří o odívání mnoho nevědí. Nevidí proto důvod k tomu, zakazovat muslimským ženám oblékat se podle vlastních tradic. „Ten problém je v České republice naprosto okrajový,“ zdůraznila s tím, že muslimek, které by se zahalovaly, žije v Česku minimum. Když už tu nějakou zahalenou ženu potkáte, je to většinou cizinka. Muslimové, kteří žijí v Česku, navíc nejsou žádní radikálové.

Čunek jí dal do jisté míry zapravdu, přidal však jedno „ale“. „Tady přece vůbec nejde o záležitost módy, tady jde o záležitost bezpečnostní,“ upozornil senátor a hejtman Zlínského kraje. Jestliže máme v ulicích kamery, které nám mají zajistit jistou míru bezpečí, tak lidem musí být vidět do tváře, Aby bylo možné pomáhat obětem, dopadat agresory a tak podobně. A tvář zahalená celá šátkem podle Čunka ztěžuje práci bezpečnostním složkám.   

Senátor však vidí ještě jeden důvod k zákazu zahalování tváře. „Už dopředu vytváříme tady nějaké prostředí, do kterého tito lidé, kteří by takto chtěli chodit oblékaní, přicházejí. Ačkoli paní kolegyně řekla, že u nás ještě ta radikalizace není, tak v Německu a ve Francii si to mysleli dlouho také,“ upozornil. Při svých cestách po Evropě se dostal také do jedné z muslimských čtvrtí ve Francii a viděl, kam to může vést, když se tato otázka dlouho neřeší. „Já si myslím, že je dobře dopředu stanovovat těmto lidem nějaké hranice,aby věděli, do jakého prostředí přicházejí. Je potřeba, abychom tady nevytvářeli to multikulturní prostředí, protože to nefunguje, a zachovali to naše,“vyjádřil svůj názor jasně Čunek.

Jelínková oponovala, že zákaz zahalování žen v Česku nic nevyřeší. Správnou cestou prý je ukazovat muslimům, kteří tady žijí, že ty naše hodnoty jsou dobré a že stojí za to se jim přizpůsobit. „Pokud chceme, aby ženy nebyly nuceny se zahalovat, tak je přece násilně neosvobodíme tím, že z nich strháme nějaké oblečení. My jim můžeme dávat prostor k tomu, aby se svobodně vyjádřily, a učit je, jaké jsou ty naše hodnoty. My tady odpoutáváme pozornost od skutečných problémů. Mně to opravdu připadá, že je to vzbuzování strachu v lidech,“ zdůraznila dáma. „Multikulturalismus funguje, svět je stále více multikulturní,,“ dodala ještě.

„Já si myslím, že ten strach v lidech tady už je,“ oponoval Čunek. Politici mají tento strach řešit. Je to svým způsobem převýchova, Čunek to uznává, ale považuje to za dobré. Je lepší dopředu říkat všem lidem, na čem jsou, aby se tu za deset či dvacet let nevytvořily skupinky radikálů. „Oni tady nepřijedou,“ shrnul své argumenty Čunek. „Oni tady zatím nejsou, dokud ty sociální výhody v Německu a dalších ekonomicky silnějších zemích budou mít. Jakmile je tam ztratí, tak se budou tlačit i sem,“ zdůraznil Čunek.

Anketa

Věříte Andreji Babišovi, když říká, že nepřipustí příchod ani jednoho nelegálního migranta do ČR?

57%
hlasovalo: 15249 lidí
„Vy teda chcete vyhánět ty turistky z těch Teplic? To je tím cílem, zbavit se těch, kdo sem jezdí na dovolenou a využívají české služby?“ zeptala se politička Čunka.

„Víte co, já jsem přesvědčen, že tu pro Evropu téměř smrtelnou vítací větu, kterou Angela Merkelová možná v nějaké nerozvážnosti vyslovila, tím, že řekla, že je tady zvou, tak já jsem přesvědčen, že s tím máme daleko více problémů, než nějaký prospěch z turistů,“ reagoval senátor.

Jelínkovou však nepřesvědčil. „Vy jste byl vychován v nějaké tradici, která nás učí, že chodíme oblečení. Kdybyste ze dne na den měl začít chodit nahý, ... tak by to pro vás bylo velice nekomfortní. Tady je potřeba dát těm ženám čas, aby se samy rozhodly,“ řekla jasně Jelínková.

Podle Čunka je svobodné rozhodnutí člověka, jestli chce žít v zemi, kde lidé chodí nazí. Pokud muslimové chtějí žít mezi námi, měli by se podřídit místním zvyklostem. Jestliže se jim podřídit nechtějí, tak pole Čunka mohou žít jinde.   

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO „Ty už budeš do smrti d*bil.“ Bartoš dostal čočku od známého herce

10:03 VIDEO „Ty už budeš do smrti d*bil.“ Bartoš dostal čočku od známého herce

Po vítězství Lukáše Krpálka v judu na olympiádě v Tokiu se začala objevovat řada vtípků na předsedu …