Islámský stát vás dostihne kdekoliv. Uvidíte jen ostří našeho meče, ukořistíme vám majetek a děti zotročíme, hrozí islamisté. A Evropa je k tomu prý stejně slepá, jako když se šířil nacismus

29.06.2016 9:18 | Zprávy

To, že je Evropa slepá jako za nacismu, si myslí překladatel a publicista Benjamin Kuras. Evropu podle něj nečeká v budoucnu nic dobrého, uvedl v textu, jejž zveřejnily ParlamentníListy.cz.

Islámský stát vás dostihne kdekoliv. Uvidíte jen ostří našeho meče, ukořistíme vám majetek a děti zotročíme, hrozí islamisté. A Evropa je k tomu prý stejně slepá, jako když se šířil nacismus
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Spisovatel Benjamin Kuras

„Od prosince 2014 platí v částech Sýrie a Iráku, zvaných teď už zkráceně jen Islámský stát, středověké koránské právo šaría zakazující křesťanům bohoslužbu na veřejnosti, stavbu nebo opravu kostelů, vyzvánění zvonů, propagaci křesťanství muslimům, bránění souvěrcům v konverzi na islám, pomoc nepřátelům IS, kritiku muslimů nebo islámu,“ všímá si Kuras a zmiňuje i tresty za porušení.

Kuras následně zmiňuje, že Islámský stát se díky získání americké výzbroje a obsazení iráckých ropných polí stal nejbohatší a nejlépe vyzbrojenou teroristickou organizací na světě. Všímá si počtu vojáků i tisíců mladých cizinek, které se dobrovolně nabízejí na sexuální džihád. 

„Vytvořili státní strukturu s chalífem, obchodními úřady, školským systémem, mládežnickou džihádistickou organizací zvanou ‚vlčata chalífátu‘, armádou, vojenským výcvikem, policií, zdravotnictvím, výběrem daní a mohutnou propagandistickou mašinérií s internetem, profesionálními filmaři a reportéry a až 90 000 internetových propagačních ‚tweetů‘ denně ve více než dvaceti jazycích,“ uvedl Kuras.

Původní text ZDE.

Přináší také varování chaldejsko-katolického arcibiskupa mosulského Amela Shimouna Nory, který v srpnu 2014 po vyhnání 30 tisíc křesťanů z provincie Ninive uvedl, že jejich dnešní utrpení je předehrou toho, čím Evropané a západní křesťané budou trpět v budoucnosti. „Vaše liberální a demokratické principy jsou zde k ničemu. Musíte znovu vnímat naši realitu na Středním východě, protože do svých zemí zvete stále rostoucí počty muslimů. I vy jste v nebezpečí. Musíte přijmout silná a statečná rozhodnutí, i kdyby to protiřečilo vašim principům. Vy si myslíte, že všichni lidé jsou si rovni, ale to není pravda: Islám nekáže, že všichni lidé jsou si rovni. Vaše hodnoty nejsou jejich hodnoty. Jestliže to zavčas nepochopíte, stanete se obětí nepřítele, kterého jste si pozvali domů,“ všímá si Kuras tehdejších arcibiskupových slov.

A cituje i slova mluvčího Islámského státu Abu Malika Anas An-Nashwana. „Informujeme křesťany všude, že Islámský stát se bude šířit, se svolením Alláhovým. A dostihne vás, i kdybyste byli v opevněných baštách. Takže kdokoli přistoupí na islám, bude mít bezpečí, a kdokoli přijme smlouvu dhimmi, bude v bezpečí. Ale kdokoli odmítne, neuvidí od nás nic jiného než ostří meče. Muži budou pozabíjeni a jejich děti zotročeny a jejich majetek ukořistěn. Toto je soud Alláhův a jeho Posla,“ řekl.

Závěrem Kuras varuje před společným jednáním Islámského státu, al-Káidy a Muslimského bratrstva o sestavení společné řídící rady, která by podle návrhu Muslimského bratrstva vytvořila jednotnou islámskou frontu a společnou vládu. „Podle arabského listu tyto tři organizace chtějí dát najevo, že všechny islamistické prvky hovoří jedním hlasem a tak chtějí i být vnímány. Agentura dokonce identifikovala jmenovitě třicítku členů Muslimského bratrstva, kteří ‚velké sjednocení‘ řídí. A hádejme, proti komu se asi sjednocují,“ uzavřel.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vefTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nový Green Deal? Zdraží úplně všechno, psal Blesk. A Fiala prý dostal strach

16:19 Nový Green Deal? Zdraží úplně všechno, psal Blesk. A Fiala prý dostal strach

To, co Andrej Babiš (ANO) započal, Petr Fiala (ODS) dorazí. Zelený teror se blíží. Udeří na peněženk…