Islámský stát vydal oficiální vyjádření k útokům v Paříži. Francie si za to údajně může sama.

14.11.2015 12:30

Islámský stát právě vydal oficiální vyjádření k útokům v Paříži. Francie je jedním z hlavních cílů této teroristické skupiny a šlo o velmi důkladně připravenou akci. Útoky byly přímou odpovědí na urážky na adresu proroka Mohameda a na francouzské bombardování Islámského státu. Informuje The Guardian.

Islámský stát vydal oficiální vyjádření k útokům v Paříži. Francie si za to údajně může sama.
Foto: repro youtube, tan
Popisek: V ulicích Islámského státu

Teroristé z Islámského státu vydali oficiální vyjádření k teroristickým útokům, jež proběhly v pátek 13. v Paříži. V něm tvrdí, že „bojovníci chalífátu cílili na hlavní město ohavnosti a perverznosti“.

„Osm bratrů nesoucích výbušné opasky a zbraně cílilo na místa v srdci francouzského hlavního města, jež byla předem vybrána,“ stojí v prohlášení. Útok na fotbalový stadion byl plánován od začátku, aby nastal ve chvíli, kdy byl na stadionu přítomen „ten imbecil Francois Hollande“.

„Francie a ti, kteří ji následují, musejí vědět, že stále zůstávají hlavním cílem Islámského státu,“ dále tvrdí oficiální stanovisko.

Celý text zde

„Útok je jen začátkem bouře a varování těm, kteří chtějí udělovat lekce,“ tvrdí Islámský stát. Zároveň jde o přímou odpověď na francouzské kasání se bojem proti islámu ve Francii a bombardování pozic Islámského státu „letadly, která jim ve smradlavých ulicích Paříže nijak nepomohla“.

Podle Charlieho Wintera, výzkumníka pro protiextremistický think-tank Qulliam Foundation, však není jediný důkaz, že jde o opravdové vyjádření Islámského státu, a stále není jisté, jestli za útokem stojí přímo tato skupina či pouze její sympatizanti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: spa

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nic se vracet nebude!“ Chci domluvit! Kroužková tak tlačila, až Dostálovou rozesmála

20:37 „Nic se vracet nebude!“ Chci domluvit! Kroužková tak tlačila, až Dostálovou rozesmála

Brusel odmítl odklad kvůli střetu zájmů, české úřady chtěly odklad 60 dní, místo toho obdrželi šiben…