Ištvan spustil další zátah, tentokrát hodně nečekaný. Má jít o detektivy od Šlachty a zetě Babišovy náměstkyně Schillerové

19.05.2017 14:36

Policie se točí kolem Andreje Babiše a jeho náměstkyně pro oblast daní Aleny Schillerové, která mohla Babiše nahradit, kdyby Sobotka akceptoval původní návrh hnutí ANO. Podle informací deníku Právo se policie zajímá o úniky informací ze spisů.

Ištvan spustil  další zátah, tentokrát hodně nečekaný. Má jít o detektivy od  Šlachty a zetě Babišovy náměstkyně Schillerové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš s Alenou Schillerovou

„Vrchní státní zastupitelství v Olomouci spolu s Národní protidrogovou centrálou vyšetřují rozsáhlou kauzu úniků informací ze spisů. Případ týká elitních policistů a také podnikatele Davida Rusňáka, který je zetěm náměstkyně ministra financí Aleny Schillerové. Ministr Andrej Babiš (ANO) tvrdí, že s Rusňákem nikdy nemluvil, a vyzval k vrácení jeho sponzorského daru pro ANO,“ píše Právo.

Právě kvůli podeřením, která se týkají samotných policistů, prověřuje kauzu protidrogová centrála, které je zřejmě podle státních zástupců minimální či nulová šance, že mohlo k úniku informací docházet i u ní. Podle informací České televize byl již obviněn jeden z pracovníků někdejšího elitního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), který proslavil Robert Šlachta zásahem na Úřadu vlády v roce 2013.

Podle deníku se policie zajímá také o brněnského podnikatele šéfa investiční skupiny DRFG Rusňáka, který věnoval hnutí ANO sponzorský dar. Když se šéf hnutí Andrej Babiš dozvěděl o zájmu policie, vyzval brněnskou buňku hnutí, aby dar vrátila. „S tím člověkem jsem nikdy nehovořil, je to problém dané organizace, která to musí vyřešit,“ uvedl Babiš na Rusňákovu adresu s tím, že doufá ve zdárné prošetření případu.

Celý článek naleznete ZDE

Na určité napojení Schillerové na hnutí ANO přes jejího zetě poukazoval předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) už před tím, než vyšlo najevo, že se policie o Rusňáka zajímá. Manželka podnikatele Petra Rusňáková a dcera Aleny Schillerové je za hnutí ANO členkou zastupitelstva města Brna.

Rusňák je členem hnutí ANO od roku 2013 a v roce 2014 straně daroval 1,5 milionu korun na komunální volby. Babiš v souvislosti s jeho kauzou oznámil, že bude z hnutí vyloučen.

Vyšetřovatelé, ani státní zástupci se nechtějí vyjadřovat. Prozrazují pouze, že „spustili realizaci“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hasil průšvih? Lipavský na fotce, které Zemana potěší. I s Pekarovou

10:40 Hasil průšvih? Lipavský na fotce, které Zemana potěší. I s Pekarovou

Zdálo se, že právě izraelská otázka bude jedním z důvodů, proč prezident Miloš Zeman, nebude chtít j…