Ištvan v televizi sliboval: Nagyová a spol. budou do půlky srpna doma

11.07.2013 19:32

Ve čtvrtek poskytl olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan, který nedávno rozpoutal hon na politiky, rozhovor ČT. Ani tentokrát nebyl příliš sdílný. Prozradil ale, že Petr Nečas je vyšetřován v souvislosti s údajnou korupcí při politických dohodách. A ti, kteří jsou drženi ve vazbě, by mohli být propuštěni do konce prázdnin.

Ištvan v televizi sliboval: Nagyová a spol. budou do půlky srpna doma
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Ivo Ištvan, vrchní státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Olomouci
reklama

Išvan odmítl, že by veřejnost měla málo informací. „Já si myslím, že informací je poměrně dost. V médiích, novinách i v televizích. My poskytujeme informace o tom, jaké úkony byly provedeny,“ vysvětloval. Konstrukci obvinění pokládá za logickou. Petr Nečas je vyšetřován v souvislosti s politickými dohodami, které státní zastupitelství vnímá jako korupci. Víc však sdělit nechtěl.

Úplatkem je vše, na co nemáte nárok

Osoby, které jsou v současnosti drženy ve vazbě, by mohly být propuštěny v průběhu srpna. „Jakmile provedeme všechny výslechy, které potřebujeme, pak nebude důvod, aby byli drženi ve vazbě. Protože nejsme ve šroubárně, tak nechci říkat nějaké přesné datum. V obecné rovině by ten termín neměl překročit polovinu srpna.“ Ištvan potvrdil, že k výslechu Petra Nečase dojde tento pátek. „Pan Nečas už v médiích řekl, že tento pátek, tak uvidíme, co nám řekne,“ uvedl.

Komu patří při velké razii zabavené zlato a peníze, nechtěl prozradit. „Já tady nechci vysílat zprávy, co na koho máme. To je vše, já myslím, že není důvod říkat více,“ prohlásil rozhodně. Ale nevyloučil, že mohou vyšetřovat i podobné politické dohody z minulosti. Záleží prý na tom, zda budou existovat relevantní podezření. „My se tady musíme bavit tom, že k tomu, aby takové podezření mohlo být prověřováno, tak musíte mít nějakou formu úplatku. Úplatkem je všechno, na co člověk nemá nárok,“ myslí si Ištvan.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: lze

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lidé si mě berou stranou, aby mi to řekli... Covid pasy i do restaurace? Šéfkuchař Pohlreich je pro. Zato hospodský rebel vyletěl

6:15 Lidé si mě berou stranou, aby mi to řekli... Covid pasy i do restaurace? Šéfkuchař Pohlreich je pro. Zato hospodský rebel vyletěl

Je libo do restaurace nebo ke kadeřníkovi? Jen s negativním testem nebo po očkování. Takové úvahy za…