Italský premiér schválil přijetí migrantů, když byl Salvini v Polsku. Po návratu spustil fičák

11. 1. 2019 14:22

Češka Monika Pilloni už pár let žije v Itálii a české čtenáře pravidelně informuje o tom, co kolem sebe vidí. Jako dobrovolnice italské Ligy ministra vnitra Mattea Salviniho toho vidí hodně. Vidí třeba, jak to chodí v italské vládě. To, co se děje v Římě teď, možná dává za pravdu prezidentu Zemanovi, který rád svérázným způsobem skloňuje slovo nepřítel. „První stupeň nepřítel, druhý stupeň úhlavní nepřítel, třetí stupeň koaliční partner,“ říkává Zeman.

Italský premiér schválil přijetí migrantů, když byl Salvini v Polsku. Po návratu spustil fičák
Foto: Repro Youtube
Popisek: Matteo Salvini
reklama

Italský ministr vnitra Matteo Salvini stále dokola opakuje, že ho Italové zvolili proto, aby ochránil obyvatele této země, aby dával pozor na to, kdo se chce dostat na italskou půdu a žít v této jihoevropské zemi. Salvini tento svůj úkol plní např. tím, že neziskovým organizacím nedovoluje vysazovat africké migranty v italských přístavech.

Jenže se zdá, že teď, když je Matteo Salvini na návštěvě Polska, se do Itálie možná dostanou další migranti. Na svém webu o tom informovala publicistka Monika Pilloni. „Kocour není doma a myši mají pré aneb Salvini v Polsku, Conte přes zákaz přijme migranty a bouřka je na světě,“ nadepsala dáma svůj článek.

Předseda italské vlády Giuseppe Conte a šéf hnutí 5 hvězd Luigi Di Maio během Salviniho nepřítomnosti rozhodli o tom, že by Itálie mohla přijmout 15 migrantů z afrického kontinentu, kteří prožili mnoho dní na lodích. Ani Itálie, ani Malta nechtěly Afričany přijmout. Až do teď. A Salvini se prý velmi zlobí.

Italský ministr vnitra zdůraznil, že ze své politiky ochrany hranic odmítá ustoupit. Místo toho hodlá společně s polskou vládou bránit evropské hodnoty.

Ani Salvini si prý nepřeje, aby migranti umírali ve Středozemním moři, ale cestu k jejich záchraně vidí v tom, že zarazí tipec pašerákům, kteří především z Afričanů tahají peníze a pak je nechají nasednout do člunů, v nichž jsou ohroženi na životech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

22:11 Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

Novinářce Lucii Groene Odkolek ruply nervy nad facebookovým výlevem senátora Davida Smoljaka (STAN),…