Ivan Bartoš: Spousta Čechů strašně maká, ale nežije si hezky. Každý měsíc spoří, aby jeli na dovolenou

28.09.2020 11:04

Předseda České pirátské strany (Piráti) Ivan Bartoš poskytl rozhovor serveru LUI.cz. Mimo jiné uvedl, že pořád nechápe, jak může manželství pro LGBT ohrozit tradiční rodinu. Mezi piráty dle jeho slov je mnoho věřících, kdy bůh je chápán jako láska.

Ivan Bartoš: Spousta Čechů strašně maká, ale nežije si hezky. Každý měsíc spoří, aby jeli na dovolenou
Foto: Repro FTV Prima
Popisek: Ivan Bartoš v Partii
reklama

Úvodem se Bartoš vyjádřil k epidemii koronaviru a k tomu, jak dle jeho slov vláda situaci zvládá. „Když se daří, není moc těžké předstírat, že něco řídíte. Za jedno volební období může ministr i premiér, pokud tedy neudělá nějakou politickou chybu, vládnout v klidu, aniž by se nějak přemáhal. Dokonce z toho lidé mohou mít pocit, že svou práci dělá dobře. Ale když se nedaří, a to jsme kromě koronaviru byli svědky i celosvětového ochlazení ekonomiky, tak se pozná, kdo to myslí vážně, kdo má systémové myšlení a umí věci řídit. To nám z vlády bohužel nepředvedl nikdo,“ poznamenal kriticky Bartoš.

Anketa

Vykonává prezident Zeman svůj úřad dobře, pokud jde o rok 2020?

82%
18%
hlasovalo: 11591 lidí

Podle jeho slov členové Pirátů chtěli problémy řešit jasně a konstruktivně. „Nevím, co vláda dělala přes léto, ale o hlavní pilíře, které mohou zabránit dalšímu lockdownu, se vláda nepostarala. Kde bylo posílení chytré karantény? Zapojení call center do trasování? Ochrana rizikových skupin? Vláda to ignorovala. Navíc nás jako opozici kritizovala, že lidi strašíme druhou vlnou. Pak mě doslova naštvalo, když jsem Babiše viděl vystupovat v projevu před národem s téměř psím pohledem a s řečmi o tom, že jsme to nečekali, že nás nikdo nevaroval,“ dodal. 

Bartoš tvrdí, že by do politiky šel znovu i nyní, když už ví, co všechno by ho v politice čekalo. Chce žít totiž ve svobodné zemi. „Dlouhou dobu jsem budoval svou kariéru v oblasti systémové architektury pro velké firmy. Což je trochu paradox, protože jsem vystudovaný filozof. Měl jsem dobré bydlo. Ale říkal jsem si, že bych chtěl žít v zemi, ve které, když člověk pracuje, tak má šanci mít se dobře. Spousta lidí v Česku však strašně maká, ale nežije si hezky. Musejí si spořit každý měsíc, aby nakonec mohli odjet na deset dní dovolené. Já jsem byl v pohodě, měl jsem dobře placenou práci, ale najednou jsem viděl, že se náš stát ubírá špatným směrem. Říkal jsem si, že za chvíli bych možná nemohl poslouchat hudbu, kterou mám rád, podnikat v oboru, ve kterém chci, apod. Má cesta byla jasná,“ poznamenal jasně Bartoš. Od práce, kterou rozdělal, nechce odejít, dokud nebude hotová. 

Závěrem přišla řeč i na víru a na to, že Česká pirátská strana jednohlasně podporuje rovnost práv pro LGBT komunitu. „Bůh je láska! Tím se řídím já. Dobře uchopená víra je strašně silná věc. Pro mě je víra velmi silná. Přitom to nejde vidět a nikomu to necpu, což je, dle mého, poselství evangelia. V rámci rovnosti je to čistě pragmatická věc. Buď tady máme rovnost, nebo nemáme. Neexistuje žádné ale. Jsme v sekulárním státě a věřím, že to platí. Vezměte si třeba manželství. Máme zde Listinu práv a svobod, a manželství jako takové je státní institut. Ani zde nějaká definice vztahu k bohu, k tradici apod., nehraje roli,“ míní Bartoš. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

19:43 Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

V této době přepřahat koně nevidím jako něco prozíravého. Prymula je schopný šéf. To řekla Parlament…