Ivan Gabal nad statistikou Českých elfů: Antivarexové, vidíte, v jaké stáji jezdíte?

06.08.2021 11:57

Na pravidelný přehled skupiny Českých elfů ohledně statistiky ruských dezinformací na českých dezinformačních zdrojích za červen zareagoval ve svém facebookovém příspěvku někdejší poslanec za KDU-ČSL Ivan Gabal. „Zajímavé pro naše antivaxery, aby věděli, v jaké stáji chtě nechtě jezdí,“ poznamenal Gabal.

Ivan Gabal nad statistikou Českých elfů: Antivarexové, vidíte, v jaké stáji jezdíte?
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Ivan Gabal

„Dezinfo, červen. Statistiky ruských dezinformací na českých dezinformačních zdrojích za červen, díky Čeští elfové! Zajímavé pro naše antivaxery, aby věděli v jaké stáji chtě nechtě jezdí. A pro Ministerstvo zdravotnictví, proč by kampaň měla v létě smysl,“ píše Gabal ke statistikám.

Čeští elfové je název internetové skupiny, která si klade za cíl boj s cizími dezinformačními kampaněmi a ruskou propagandou v českém kyberprostoru. „Monitorujeme aktivity, jejichž cílem je podpora Ruské federace nebo Čínské lidové republiky. Z toho důvodu monitorujeme i domácí aktéry, kteří vědomě či nevědomě poškozují základní zájmy České republiky, kterými rozumíme základní ústavní hodnoty (zejména suverenita, politická nezávislost, demokracie, právní stát, základní lidská práva a svobody),“ píše skupina na úvod svého měsíčního reportu za červen.

„V červnu se dostávají do popředí stabilní témata covid-19, a to zejména v souvislosti s vakcinací a jejími vedlejšími účinky, snahou ovládnout a zotročit, případně změnou chování lidí pro jejich ovládání. Dalšími tématy, které se vezou na vlně předvolební kampaně je problém ilegální migrace a islamizace EU jako cílená politika západu. Viditelná je také probíhající volební kampaň a podpora antisystémových stran jako SPD, Trikolóra a VOLNÝ blok, kterému se daří získávat preference na pandemických tématech. Pokračuje cílená glorifikace Ruska a jeho vojenské síly, zejména v návaznosti na summit Biden – Putin,“ poznamenávají elfové mimo jiné v reportu. A dodávají to, že téma covidu-19 má navzdory objektivnímu poklesu pozitivně testovaných občanů na dezinformační scéně narůstající tendenci. A to měsíčně až o 12 procent.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Průs*r. Zdravotníci došli, Praha v nouzi. Hřib mimořádně vystoupil, je to zlé

10:20 Průs*r. Zdravotníci došli, Praha v nouzi. Hřib mimořádně vystoupil, je to zlé

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) řekl lidem pravdu. Situace v pražských nemocnicích je opravdu …