Ivan Gabal píše Zaorálkovi: Vyhoďte z Česka 60 procent diplomatů Ruské federace

15.08.2017 8:21

Poslanec KDU-ČSL Ivan Gabal se domnívá, že je v Česku příliš mnoho ruských diplomatů. Požádal tak dopisem šéfa rezortu Ministerstva zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka (ČSSD), aby na ruskou ambasádu zatlačil a dosáhl vyhoštění řady diplomatů z Česka. Píše to server Aktuálně.cz.

Ivan Gabal píše Zaorálkovi: Vyhoďte z Česka 60 procent diplomatů Ruské federace
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Ivan Gabal
reklama

Gabal podle svých slov dopisem reaguje na krok Rusů, kteří snížili počty personálu na americké ambasádě v Rusku. „Ruská ambasáda u nás je naddimenzovaná. Měla by proto snížit počet personálu o šedesát procent na nějakých 45 diplomatů,“ uvedl Gabal s tím, že to by pak odpovidalo stavu, jaký máme my v Moskvě. Upozornil také nato, že podle našich zpravodajských služeb se Rusové zdaleka nevěnují jen diplomatické a konzulární činnosti. 

Původní text ZDE

Téma počtu ruských diplomatů není otevřeno prvně. Gabal už v minulosti se Zaorálkem o tomto hovořil, neuspěl. Ministr se totiž obává, že v případě, kdy dojde ke snížení počtu ruských diplomatů u nás, doplatila by nato česká ambasáda v Rusku.

Jak uvádí server Aktuálně.cz, Gabal není jediný, kdo na velkou ambasádu upozorňuje. Podobný názor má i Jakub Janda z Evropských hodnot, jenž v minulých dnech uvedl, že ruský postup vůči USA „otevřel zlatou příležitost evropským spojencům Ameriky“, protože v řadě evropských zemí jsou ruské ambasády nepřiměřeně velké.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

16:06 A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

„Zřejmě jeho jediný program je Antipirát. Z tohoto pohledu to ukazuje, že spíše úplně rezignoval na …