Ivan Gabal v totálním varu: Ruskou ambasádu poslat domů. Ukrajince vyzbrojit. Okamura, velezrada, zakázat! Klaus a Zeman...

05.04.2021 17:33

Bývalý poslanec za KDU-ČSL a diplomat ostře vystoupil proti putinovskému Rusku. To, co se děje na hranicích Ukrajiny, je podle něj za hranou. A má dokonce seznam toho, co je třeba udělat. Mimo jiné třeba poslat domů celou pražskou ruskou ambasádu, vyměnit vedení Kremlu nebo vyzbrojit Ukrajince. Za případný vojenský střet Ruska a Ukrajiny budou prý zodpovědní prezidenti Klaus a Zeman jako „exponenti Putinova režimu“. A Okamura? Protiústavní… zakázat!

Ivan Gabal v totálním varu: Ruskou ambasádu poslat domů. Ukrajince vyzbrojit. Okamura, velezrada, zakázat! Klaus a Zeman...
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Ivan Gabal

„Ruská armáda stojí na okupovaných ukrajinských hranicích a Rusko militantně ústy Lavrova vyhrožuje. Ukrajinci, kteří čelí ruské vojenské přesile, jsou v pozici Československa vůči Hitlerově nacistické síle podporované lhostejným Západem. Neopakujme vůči Ukrajině chyby lhostejného Západu,“ apeluje ve svém facebookovém příspěvku Gabal. Poslední větu doplnil příznačně českou a eurounijní vlaječkou.

Pak následuje celkem deset bodů, podle kterých by se měl Západ ve vztazích s Ruskem řídit. „Rusko musí slyšet od svých velvyslanců, že svinstva jako otrava Navalného a jeho věznění, zasahování do našich voleb a fixlování vlastních voleb vojenskou agresí nezakryje a vyšetřování například sestřelení MH17 neodvrátí.“

Německo, které s Rusy na výstavbě plynovodu Nord Stream dlouhodobě spolupracuje, musí podle bývalého poslance začít tuto páku používat a Rusům ukázat, že se musejí chovat jako civilizovaný dodavatel plynu. Všechny země EU by pak měly s Ruskem přerušit diplomatické styky, pokud se nebude chovat slušně. „Pražskou ruskou ambasádu je třeba poslat domů celou a stáhnout naše diplomaty z Moskvy,“ pálil dál lidovec.

Ukrajinci musejí podle slov Gabala cítit naši podporu a solidaritu. Proto by mělo NATO pomoci ukrajinské armádě s výzbrojí a informacemi. Dalším bodem pak je, že v případě použití vojenské síly Ruskem si Moskva neškrtne v naší české ekonomice, natož energetice. Je podle něj také nutné cíleně podporovat změnu režimu v Rusku.

Následně začal Gabal bombardovat i údajnou domácí proputinovskou scénu: „Miloš Zeman i Václav Klaus a další exponenti Putinova režimu ponesou za agresivní válku explicitní odpovědnost, protože Putina v jeho agresivitě a necivilizovaných asijských manýrách podporovali zejména vůči Ukrajině, okupovanému Krymu.“ Stejně tak jsou spoluzodpovědní i poslanci KSČM, kteří někdy navštívili „kriminální doněcký režim“.

„Zcela kriminální je pozice Okamury, Le Penové a dalších evropských (rakouských, italských) extremistických politiků, podezřelých či usvědčených z přijímání volebních peněz od Ruska. Takové chování je vědomá vlastizrada.“  Podle Gabala by toto jednání mělo být dokonce vyšetřeno jako protiústavní a vést až k zákazu těchto stran.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: AZy

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A už jede zděšení: Italové zvolili, jak neměli. Dopady i v Česku

7:41 A už jede zděšení: Italové zvolili, jak neměli. Dopady i v Česku

V Itálii se rýsuje pravicová vláda. Bratři Itálie budou zřejmě vítězem voleb a spolu s dalšími pravi…