Ivo Rittig promluvil. A kousavě. „Psali jste prasárny.“

5.8.2022 12:22 odp.

O kontroverzním lobbistovi Ivo Rittigovi se před pár lety psalo jako o jednom z „kmotrů“. Po čase se rozhodl opět veřejně promluvit, prozradit, na čem vydělal peníze v minulosti, čím se živí dnes a čím se hodlá živit v budoucnu. Promluvil také o svém setkání s ministrem průmyslu za STAN Jozefem Síkelou. V rozhovoru přišel také s jednou výzvou směřovanou k novinářům.

Ivo Rittig promluvil. A kousavě. „Psali jste prasárny.“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Rittig

Co vlastně teď Ivo Rittig dělá? Pokud jde o práci, tak prý nic.

Anketa

Líbí se vám kampaň, ve které SPOLU staví Babiše vedle Putina?

1%
97%
hlasovalo: 21578 lidí
„Teď nepodnikám v ničem, protože na mě byl nesmyslný hon. Je potřeba říci, že jsem jediný, kdo byl třikrát u Vrchního soudu a třikrát odešel osvobozený. Různými podvody a takzvanými omyly se mi mnoho lidí snažilo znepříjemnit život. Teď je to už třicet let, co mám čistý trestní rejstřík, nejsem z ničeho obviněný, byl jsem osvobozený. Na rozdíl od ostatních, co měli tu držku otevřenou a řvali v novinách,“ poznamenal Rittig v rozhovoru pro Deník N. „Teď se neživím ničím, protože jsem měl vynucenou desetiletou pauzu,“ dodal.

Zdůraznil, že toto platí pro Českou republiku. Ale odmítl se jakkoli vyjádřit k tomu, zda vydělal něco aktivitami v zahraničí.

„Ale abych byl upřímný, v posledních dvaceti letech jsem vydělal tolik, že skutečně nemusím pracovat. Mé příjmy byly prozkoumány ze všech světových stran. Zkoumalo se, jestli jsem někde nepochybil a nezapomněl náhodou něco zdanit,“ upozornil.

Od roku 1994 podnikal ve světě luxusní módy a v rozhovoru také prozradil, že v roce 2013 prodal obchody v Pařížské ulici v Praze. Svého času vlastnil také některé obchody na letišti Václava Havla. Tady prý vydělal peníze, o nichž se v pozdějších letech spekulovalo, kde se vlastně vzaly. Dařilo se mu prý také jako pořadateli turnajů v bojových sportech. Rittig v této souvislosti zdůraznil, že kolem roku 2000 se v této branži točily velké peníze.

Dnes podle vlastních slov pomáhá MMA sportovcům.

„Ono to o mně ví jen pár lidí, ale já pomáhám spoustě sportovců. Myslím si, že lidé v tomto sportu si pomoc zaslouží. Nemusíme to dělat za prachy. A to říkám smrtelně vážně,“ pravil Ivo Rittig.

V roce 2021 si založil dvě firmy - Corte Holding a Corte Holding Invest. Byly prý zřízeny proto, aby monitorovaly investiční příležitosti v České republice s výhledem do budoucna.

„Z hlediska investic mě lákají oblasti, ke kterým mám blízko. Hlavně tedy obchod a produkty, ve kterých vidím budoucnost, jako je voda, CBD (nepsychoaktivní látka pocházející z konopí, pozn. red.), erotika… Srdcovou záležitostí jsou pro mě bojové sporty a rád bych podpořil projekty, které přinášejí do tohoto sportu více peněz, zábavy. Koukám proto i na krypto platformy, jež se ve sportu nyní objevují,“ prozradil Rittig.

„No ale nyní mě zajímá především voda na trhu, protože si myslím, že voda v Evropě je kontaminovaná buď dezinfekcí, nebo tím, že čističky neumí čistit léky, antibiotika, antikoncepci. Zajímá mě tedy voda pro lidi. Vodu beru jako důležitou surovinu, a jestli Státní hmotné rezervy mají všechny možné suroviny, tak podle mě se blíží doba, kdy je potřeba se dívat po vodě,“ pokračoval lobbista.

Rittig prý také chodíval na fotbal na Slávii, kde se viděl i s dnešním ministrem průmyslu za STAN Jozefem Síkelou. Pracovní věci prý však spolu nikdy neřešili. „Neviděli jsme se nikdy jindy na jiných společenských akcích. Viděli jsme se jenom na fotbale,“ upozornil Rittig s tím, že za dobu, co je Síkela ministrem, se neviděli ani jednou.

„To určitě ne. I když jsem sedmkrát nevinný, tak chraň Bůh, aby se ministr potkal s někým tak závadovým. Je to paradoxní – máme obžalovaného expremiéra a celá Praha 1 je obviněná nebo obžalovaná, ale chraň Bůh, aby se nějaký ministr potkal s Rittigem, který je úplně nevinný a směje se těm, kteří jsou dneska obvinění. Cha cha cha, vole,“ konstatoval.

V rozhovoru přišel také s jednou výzvou směřovanou k novinářům.

„A nechcete to spíš otočit a říct, omlouvám se vám za novináře, co všechno o mně napsali? Ten humus a hnus. Psali jste prasárny, který mám vystřižený,“ upozornil Rittig. „Když řeknu, že jsem se s někým bavil, ten člověk dostane Kainovo znamení. Nebudeme se o tom bavit,“ dodal ještě.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Slovenská armáda má 17 tanků, my jich máme 34, Bulhaři 20...“ Analytik v ČT počítal. Došel k tomu, že je potřeba zastavit Putina

21:12 „Slovenská armáda má 17 tanků, my jich máme 34, Bulhaři 20...“ Analytik v ČT počítal. Došel k tomu, že je potřeba zastavit Putina

Devět zničených ruských vojenských letounů na anektovaném Krymu hlásí Ukrajina. Ne však jako výslede…