Izrael i Palestina by měly jednat o příměří, vyzvala česká diplomacie

29.07.2014 19:30

Česká diplomacie v úterý znovu vyzvala aktéry konfliktu v Pásmu Gazy, aby přistoupili k jednání o příměří. V tomto úsilí Ministerstvo zahraničních věcí podporuje snahy Spojených států, generálního tajemníka OSN nebo Egypta. Jen při dnešních izraelských útocích v Gaze zahynulo podle palestinského ministerstva zdravotnictví přes 100 lidí.

Izrael i Palestina by měly jednat o příměří, vyzvala česká diplomacie
Foto: Redakce
Popisek: Izrael

„Ministerstvo zahraničních věcí České republiky apeluje na hnutí Hamás a další ozbrojené skupiny v Pásmu Gazy, aby s okamžitou platností ukončily raketové útoky vůči Izraeli a izraelským občanům, eskalaci násilí a zneužívání civilní populace Gazy jako lidských štítů. Respektujeme právo Izraele na přiměřenou sebeobranu,” stojí v dnešním prohlášení ministerstva.

S obavami sledujeme prohlubující se humanitární krizi v Pásmu Gazy

„Vyjadřujeme politování nad vysokým počtem civilních obětí v Pásmu Gazy, jejichž počet se každým dnem nezadržitelně zvyšuje. S velkými obavami zároveň sledujeme prohlubující se humanitární krizi v Pásmu Gazy, která je spojena s dramatickým zhoršením životních podmínek tamních obyvatel,” uvedl také úřad.

Počet mrtvých Palestinců od zahájení izraelské operace, která je reakcí na raketové útoky z Gazy, už přesáhl 1200. Na izraelské straně zemřelo 53 vojáků a tři civilisté, jedním z nich byl thajský dělník. Přes 182 000 Palestinců (zhruba desetina místní populace) muselo kvůli bojům opustit své domovy a schovává se v 82 úkrytech, které provozuje OSN.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe, čtk

Ing. Dita Charanzová, Ph.D. byl položen dotaz

Nemyslíte, že je EU úplně mimo?

Uvědomuje si vůbec EU, že je tu krize, že čím dál víc lidí upadá do chudoby? Místo toho, aby třeba nějak pomohla, tak akorát přichází z dalšími nařízeními, na které lidi prostě nemají? Kupovat nová drahá auta, zatepltit baráky. Co se stane, když nezateplím, ne že bych nechtěla, ale prostě na to nem...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

 „Chachacha!“ 109 Kč za Ramu. A Čech se pomstil za drahotu

9:45 „Chachacha!“ 109 Kč za Ramu. A Čech se pomstil za drahotu

„Nenakupujte v Česku, přijeďte do Polska. Polsko – standardní evropská země.“ Takové video se objevi…