Izrael má dalšího teroristu k likvidaci. Joe Biden varuje

04.10.2024 8:28 | Monitoring
autor: Miloš Polák

Vedle války na Ukrajině na plné obrátky jede i válka ozbrojených sil Izraele proti libanonskému teroristickému hnutí Hizballáh. Server amerického listu Times of Israel upozornil, že po smrti dlouholetého vůdce Hasana Nasralláha se Izraelci zaměřili i na jeho možného nástupce Hašema Safieddineho. Americký prezident Joe Biden říká, že si myslí, že totální válce na Blízkém východě se lze vyhnout. Izraelcům by mohl pomoct i technologický skok.

Izrael má dalšího teroristu k likvidaci. Joe Biden varuje
Foto: Repro X
Popisek: Bombardování Bejrútu Izraelem

Když vloni 7. října Ozbrojené síly Státu Izrael (IDF) zahajovaly operaci v Gaze, oznámily, že jim jde o eliminaci palestinského teroristického hnutí Hamás. Příslušníci Hamásu 7. října povraždili na 1200 lidí při teroristické akci. Po roce se zdá, že vedle palestinského teroristického hnutí Hamás se Izraelci snaží maximálně oslabit libanonské teroristické hnutí Hizballáh.

Server amerického listu New York Times upozornil, že po smrti dlouholetého vůdce Hasana Nasralláha se Izraelci zaměřili i na jeho možného nástupce Hašema Safieddineho. Safieddine se měl setkat s dalšími vůdci Hizballáhu v podzemním bunkru bombardovaném IDF. Prozatím však není jasné, jak úder dopadl.

„Výbuchy otřásly Bejrútem, když Izrael míří na zbývající vůdce Hizballáhu,“ stojí hned v titulku článku.

Americký prezident Joe Biden říká, že si myslí, že totální válce na Blízkém východě se lze vyhnout.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

válka v Izraeli

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Jedno nechápu

Proč je podle vás odpad s větrných elektráren tak velký problém? Větší než třeba z jaderných elektráren. Pro ten se také přeci našlo řešení, a to jde podle mě o mnohem víc nebezpečný odpad. Proč by to nešlo i u těch větrných? Mě třeba větrné elektrárny nepřijdou špatné, ale je pravda, že tu pro ně m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pecková do českého Senátu. Objevila se úvaha: Proč teď a z Německa?

20:46 Pecková do českého Senátu. Objevila se úvaha: Proč teď a z Německa?

Operní pěvkyně Dagmar Pecková čelí po oznámení své kandidatury do Senátu za ODS vlně podpory i ostré…