Nejprve odpovídal na otázky týkající se stranické rebelie poslanců ODS a trval na tom, že jejich nesouhlas s daňovým balíčkem, který v minulém týdnu zásadní vládní předlohu smetl ze stolu, neměl žádné postranní motivace a šlo skutečně pouze o nižší daně. Následně řekl, že na návrhu mu vadila především jeho nekoncepčnost. Prý bylo zřejmé, že účelem je pouze zalepení rozpočtových děr. „Chybělo pár miliard, tak hledali dvacet položek, kde by se to dalo získat,“ popsal zrod vládního návrhu.
Lidé už si na poplatky zvykli
Přibližně v polovině pořadu od jednoho z televizních diváků padl dotaz na Šnajdrův názor na kauzu elektronických zdravotních knížek IZIP, neboť Všeobecná zdravotní pojišťovna, kde Šnajdr působí jako předseda správní rady, se po vlně kritiky rozhodla projekt pozastavit. Šnajdrovi se do ožehavého tématu evidentně nechtělo, neboť se pozastavil nad tím, jak souvisí s daněmi. Pak poznamenal, že je podle něj velmi zajímavé, že se právě nyní, když kritizuje vládu, začaly tahat různé „démonické konstrukce“.
Vzápětí se však ohradil proti tomu, aby byl s projektem IZIP spojován. Sám prý má vůči němu výhrady. „Byl jsem jeden z těch, kteří zařídili, že jsme se z IZIP mohli vyvázat,“ namítl. Jako předseda správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny prý prosazoval, aby VZP od projektu odstoupila.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav