Já fakt, ale fakt chcípnu, napsal známý novinář po poznámce Michala Haška

10.02.2016 10:08

Jihomoravský hejtman Michal Hašek mohl mít na svědomí život známého novináře z Lidových novin Petra Kamberského. Ten totiž svému twitteru prozradil, že jej málem potkala smrt, když si četl výklad hejtmana Haška, kterak je právě jeho kraj kolébkou celé křesťanské civilizace.

Já fakt, ale fakt chcípnu, napsal známý novinář po poznámce Michala Haška
Foto: KPR- Hana Brožková
Popisek: Jihomoravský hejtman Michal Hašek

Výklad, proč by Jihomoravský kraj měl přijmout několik desítek křesťanských uprchlíků ze Sýrie, zahájil hejtman Hašek překvapivým vysvětlením: „Jižní Morava je kolébkou evropské křesťanské civilizace.“ Proto je podle něj logické, že nabídne pohostinnost těm, kteří byli za svou křesťanskou víru perzekvováni.

„Přemístění se týká rodin, které jsou v ohrožení života. Víme, že se Islámský stát s křesťany nemazlí a popravuje je bez ohledu na to, zda jsou to ženy, děti nebo starci,“ připomněl Hašek svá slova pro Brněnský deník.

Nemá prý také obavy, že by tito běženci představovali pro Českou republiku bezpečnostní riziko. „Prošli určitými zdravotními testy a jde o lidi, kteří patřili spíš ke střednímu stavu, mají středoškolské a vysokoškolské vzdělání,“ ujistil hejtman.

Z plánů Jihomoravského kraje ale novináře Petra Kamberského zaujal nejvíce názor, že Haškův kraj je kolébkou křesťanské civilizace. Šokoval jej natolik, že mu prý dokonce hrozila smrt. „Já fakt ale fakt chcípnu. Jižní Morava je kolébkou evropské křesťanské civilizace,“ sdělil svému twitteru.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nikdo vám nebude věřit... Skutečné informace o táboře v Letech

20:18 Nikdo vám nebude věřit... Skutečné informace o táboře v Letech

O táboře v Letech u Písku, kde za druhé světové války zemřely stovky lidí, toho bylo napsáno již hod…