Já jsem Jura Drahoš. Běhám kolem míchačky, nadávám, když něco nefunguje. Takto se představil národu nový prezidentský kandidát

29.03.2017 12:00

Nejnovější prezidentský kandidát Jiří Drahoš se představil divákům webu Seznam. Redaktora Jiřího Kubíka přesvědčoval, že není žádný suchar.

Já jsem Jura Drahoš. Běhám kolem míchačky, nadávám, když něco nefunguje. Takto se představil národu nový prezidentský kandidát
Foto: Hans Štembera
Popisek: Brána na druhé nádvoří Pražského hradu

"Už svou vizáží a předpokládám, že i životním stylem, jste přímým protikladem Miloše Zemana. Akademik, šedivé vlasy, předpokládám, že nejste alkoholik," představoval svého hosta nadšeně redaktor Jiří Kubík. Jen má strach, že by prý nedávný šéf Akademie věd mohl být pro lidi příliš velký suchar.

Drahoš nejprve ujistil, že „nepojímám svou kandidaturu jako jakýkoliv antipod Miloše Zemana“. Nehodlá prý zpochybňovat ani se stydět za to, že má za sebou akademickou kariéru, ani to, že dokázal řídit ústav i celou Akademii věd.

Anketa

Postoupí prof. Jiří Drahoš do 2. kola volby prezidenta?

13%
hlasovalo: 13107 lidí

Běžnému televiznímu divákovi podle něj přijde jako suchar skoro každý šéf Akademie věd, už jen proto, jakými tématy se zabývá. „Já mám kořeny ve slezském Jablunkově, žil jsem tam osmnáct let,“ pochlubil se. Domů prý stále jezdí, má tam spoustu přátel, a mezi nimi nevystupuje ani jako šéf akademiků, ani jako profesor. „Tam jsem Jura Drahoš, mluvím místním nářečím po našimu, to je takové to velmi komplikované, kterému žádný z Čechů nerozumí,“ vykládal.

Také prý jezdí na chatu nedaleko Kamýku nad Vltavou. „Je to v chatové osadě. A to je takový spolek, řešíme tam problémy s vodárnou. A já jsem tam brán jako chatař, který seká trávu, který tam zpoceně běhá kolem míchačky a nadává, když něco nefunguje,“ uzavřel své představení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Za politickým podříznutím Udženiji byla pouhá dvě slova. A dávná akce Jaromíra Soukupa… Vlivný člen ODS promluvil

14:57 Za politickým podříznutím Udženiji byla pouhá dvě slova. A dávná akce Jaromíra Soukupa… Vlivný člen ODS promluvil

Po neúspěchu Alexandry Udženiji ve volbě prvního místopředsedy ODS zavládl na víkendovém kongresu ne…