Jak je to s propojením organizovaného zločinu a Dopravního podniku hl. města Prahy? Právě na tuto otázku odpovídal někdejší ředitel DPP Martin Dvořák v úterním Hyde Parku ČT24. Stojí za připomenutí, že právě tento muž sliboval při nástupu do funkce transparentnější nakládání s penězi a dnes je jedním ze sedmi lidí, kteří čelí trestnímu oznámení spojenému s miliardovými úniky v podniku.
Model SMS jízdenek převzala i jiná města
"Já si myslím, že jsem zůstal poctivý a mám čisté svědomí," prohlásil hned v úvodu pořadu Dvořák. Následně se ohradil proti tomu, jak o fungování DPP informují média. Poukázal přitom na to, že za posledních pět let se v podniku nezvyšovaly ceny jízdného a klesaly náklady, což v případě společnosti s patnáctimiliardovým ročním obratem stojí podle Dvořáka za pozornost.
Na konkrétním případě zavedení SMS jízdenek se snažil ukázat, že se vše dělo v souladu se zákonem. Dodal k tomu, že firma, která službu SMS jízdenek provozovala, neměla z uzavřeného kontraktu nijak vysokou provizi. Podstatnou část údajné provize, která měla podle informací médií činit 24%, připadla mobilním operátorům.
"Je zločinem, když společnost provozuje určitou službu s marží osm procent? Já se domnívám, že ne," zdůraznil Dvořák, který podotkl, že po vzoru DPP převzala model SMS jízdenek i další města. Následně dodal, že sám nic nevěděl o tom, že by 17 haléřů z každé jízdenky měla získávat firma působící v daňovém ráji. On sám prý k ničemu podobnému nedával souhlas.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp