Já to viděl! Já taky! Nové informace kolem násilí na konferenci Okamury, Le Penové a Wilderse

18.12.2017 9:01

Člen SPD Tomia Okamury Václav Kubín, jenž byl spoluorganizátorem konference Hnutí pro Evropu národů svobody, se nelichotivě vyjádřil ke Straně zelených a Pirátům.

Já to viděl! Já taky! Nové informace kolem násilí na konferenci Okamury, Le Penové a Wilderse
Foto: Lukáš Petřík
Popisek: Za Evropu suverénních národů
reklama

Kubín ve svém komentáři pro Facebooku uvedl, že historie s Hitlerjugend se opakuje. 

„Jakožto spoluorganizátor a očitý svědek důrazně protestuji proti nařčení SPD ze lži, a to ze strany organizátora tzv. poklidných protestů Jana Cempera ve věci včerejšího napadení paní Atkinsonové,“ poznamenal Kubín, jenž byl podle svých slov napadení svědkem a incident nahlásil přítomnému policistovi.

Anketa

Ohodnoťte jako ve škole složení vlády Andreje Babiše

73%
3%
2%
4%
18%
hlasovalo: 7606 lidí

„Celý dav, převážně s vlajkami mladých Zelených a jednou pirátskou se při našem průchodu choval jako smyslů zbavený, pořvával ‚zk...ní fašisti‘ a musel být ve finále usměrněn speciální jednotkou s tonfami. Elegantní dáma paní Atkinsonová se zachovala jako odhodlaná bojovnice a se slovy ‚mladí fašisti mi vždy stáli v cestě, ale nikdy jsem neuhnula‘ prošla spolu se mnou a dalšími sedmi zahraničními hosty okolo těchto zuřících fanatiků,“ řekl Kubín.

„V nejbližších dnech podáme trestní oznámení na neznámého pachatele, a to za inzultaci našeho váženého zahraničního hosta,“ dodal Kubín, pro nějž je ctí se podílet na pořádání konference evropských stran a hnutí, kterým jde o skutečnou lidskou svobodu.

Slova Jana Cempera jsme zachytili ZDE.

Na mezinárodní konferenci, kterou v Praze pořádá hnutí SPD, dorazili totiž též militantní levicoví odpůrci. Ti zablokovali příchod k budově konference a policie musela delegáty pouštět oklikou po pěší zóně. ParlamentníListy.cz hovořily s britskou europoslankyní, která byla levicovými bojůvkami napadena.

Proti tomuto se však brání sami organizátoři protestu. „Policie zde nemusela zasahovat proti nikomu, nedošlo k žádnému přestupku, natož trestnému činu. Jsem si jist, že to samé vám potvrdí i Policie ČR,“ uvedl v tiskové zprávě organizátor protestu Jan Cemper a dále vysvětluje: „Docházelo tam k nějakému pískání nebo skandování, občas tam byla řečena i ostřejší slova, nedošlo však v žádném případě k žádnému fyzickému napadání, natož brutálnímu.“

Organizátoři se ohrazují i proti tomu, že je Okamura nazývá neofašisty, anarchisty a extremisty. Stojí si za tím, že demonstrace byla organizovaná občanskými iniciativami. „Naopak ten, kdo si tam pozval neonacistu, je Tomio Okamura. Mezi pozvanými byl i Jiří Petřivalský, který je předsedou DSSS Praha. Právě DSSS je zmiňovaná neustále ve zprávách o extremismu jako krajně pravicová a navazuje na činnost Dělnické strany, která byla dokonce zakázána v roce 2010 i díky napojení na neonacisty. Účastí na kongresu se sám Petřivalský chlubí na svém facebooku, což dokazuje přiložená fotografie,“ kontroval v tiskové zprávě Cemper.

Slova britské europoslankyně ZDE.

K celé události se vyjádřil i Roman Máca. „Tomio Okamura tvrdí: ‚Moji kamarádku a známou britskou europoslankyni Jenicu Atkinsonovou brutálně, násilně napadli cestou na naši včerejší politickou konferenci...‘ Já stál asi deset metrů odtud a vše viděl. Je pravda, že skupina protestujících na ni křičela a pískala. Nicméně s europoslankyní šlo cca 20–30 policistů (policistům tímto patří poděkování za bezchybné zajištění bezpečnosti všech), a aby ji někdo ‚brutálně násilně napadl‘, tak by si musel prvně poradit s těmi 20–30 policisty. Tomio Okamura na místě nebyl, tak jen šíří další lež, co se mu hodí do krámu. Ale samozřejmě Okamura ví všechno nejlépe, když ani její jméno nedokáže napsat správně. Není totiž Jenice. Poslankyně se jmenuje Janice,“ poznamenal Máca.

Konferenci pak okomentoval také Jiří Drahoš. „Nemám žádné sympatie pro strany, které rozdmýchávají ve společnosti strach, nejistotu a nesnášenlivost. Nebezpečné vlně nacionalismu bychom se měli společně postavit, a ne její představitele zvát k nám,“ řekl prezidentský kandidát. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hm. Jak to myslíte? Protažený obličej Tvarůžkové v mimořádném vysílání k ruským agentům

22:11 Hm. Jak to myslíte? Protažený obličej Tvarůžkové v mimořádném vysílání k ruským agentům

Sobotní večer je vysílání ČT 24 kompetně věnováno kauze ruského podílu na výbuchu muničáku ve Vrběti…