Já tomu moc nerozumím, je v tom strašně moc politiky. Babiš po schůzce se Zemanem vysvětloval, jak to bude s jeho vládou

28.11.2017 18:04

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš po schůzce s prezidentem předstoupil před novináře a prozradil některé podrobnosti o své vládě. Občané se dozvěděli, kdy může být kabinet jmenován. Bude to prý velmi brzy. Babiš však prozatím neví, zda jeho kabinet získá důvěru. „Já tomu moc nerozumím, je v tom strašně moc politiky,“ uvedl doslova Babiš.

Já tomu moc nerozumím, je v tom strašně moc politiky. Babiš po schůzce se Zemanem vysvětloval, jak to bude s jeho vládou
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda hnutí ANO Andrej Babiš
reklama

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš po schůzce s prezidentem Milošem Zemanem předstoupil před novináře a prozradil jim, že 6. prosince bude jmenován premiérem a 13. prosince bude jmenována vláda. Proč tak brzy? Protože 14. a 15. prosince se uskuteční jednání Evropské rady a Babiš zde chce již vystupovat se svou vládou.

„Pan prezident mě požádal, abych nezveřejňoval jména ministrů, protože je postupně přijme a bude s nimi diskutovat o jejich roli v rámci vlády,“ prozradil Babiš. Půjde o devět ministrů, vůči kterým prý prozatím Miloš Zeman neměl výhrady.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jednu drobnost o vládě však přece jen prozradil, totiž kolik žen bude mít v kabinetu. „Zpočátku to vypadalo nadějně až na šest žen, ale nakonec to skončilo na čtyřech,“ posteskl si Babiš. Rozhodoval se podle toho, jakou má ten či onen nominant zkušenost, aby se nemusel s resortem seznamovat a hned začal pracovat.

Poté se Babiš odmítl vyjádřit k informaci, že holding Agrofert, patřící do Babišova svěřeneckého fondu, hospodaří na 1 700 hektarech půdy, které společnosti nepatří. „Já jsem Agrofert svěřil do svěřeneckých fondů v rámci Lex Babiš a myslím, že Agrofert k tomu vydal tiskovou zprávu, takže se k tomu nebudu vyjadřovat,“ uvedl příští premiér.

Pár slov padlo i k tomu, že zatím prakticky všechny strany odmítají vyjádřit Babišově vládě podporu.

„Já tomu moc nerozumím, je v tom strašně moc politiky. Já jsem myslel, že volbami skončí ta rétorika Antibabiš, ale ono to pokračuje. Já si myslím, že od nás občané očekávají, že začneme pracovat. Já si myslím, že ten timing je velice dobrý. Pokud 13. prosince vznikne vláda, tak to bude o měsíc a půl dříve, než vznikla vláda předchozí,“ pochvaloval si Babiš.

Až zveřejní programové prohlášení vlády, bude premiér jednat s ostatními stranami o případné podpoře vlády. „To programové prohlášení je v nějakém procesu a ještě na něm pracujeme,“ uvedl šéf hnutí ANO.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Špína se valí už i s konkrétními jmény. Poslanec Kolovratník a jeho praktiky v Pardubickém kraji poprvé veřejně

5:40 Špína se valí už i s konkrétními jmény. Poslanec Kolovratník a jeho praktiky v Pardubickém kraji poprvé veřejně

Není to tak dávno, co po čtyřech letech opustil hnutí ANO. Starosta města Chrast Vojtěch Krňanský pr…