Já zažil ve Sněmovně ledacos, ale ta středeční estráda byl absolutní vrchol. Nezařazený poslanec popsal, co se odehrávalo

12.05.2017 15:54

Nezařazený poslanec Milan Šarapatka, který se kriticky staví např. k politikům Ukrajiny, se tentokrát vyjádřil k domácí politice. Viděl prý sněmovní debatu o údajném ovlivňování médií, kterého se měl dopouštět Andrej Babiš (AMO) a nestačil se prý divit.

Já zažil ve Sněmovně ledacos, ale ta středeční estráda byl absolutní vrchol. Nezařazený poslanec popsal, co se odehrávalo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Milan Šarapatka
reklama

„Zažil jsem už v naší Sněmovně ledacos. Středa byla ale asi vrcholem. Takovou atmosféru jsem v ní dosud nezažil. Místo politické argumentace schůze degradovala na snůšku sprostot a invektiv, která nemá obdoby,“ konstatoval politik ve vyjádření pro bulvární server Bleskově.cz.

Celý článek naleznete zde

V Poslanecké sněmovně se prý začaly stále výrazněji projevovat blížící se volby. Dolní parlamentní komora teď podle Šarapatky připomíná kolbiště, kde bojuje skoro každý s každým a ani dámy se neštítí použít ostřejší slova, což se ostatně ukázalo i při projednávání bodu údajného vlivu Andreje Babiš na svá média, která před pár lety koupil a po změně zákona o střetu zájmů převedl do svého svěřenského fondu. Formálně tedy svá média už nevlastní.

Takřka všichni zákonodárci, kromě těch zvolených za hnutí ANO, chtěli slyšet, jak to teď v novinách patřících do svěřenského fondu chodí. Poslanci ANO se postavili za svého předsedu a opakovaně prohlašovali, že se ve Sněmovně v přímém přenosu odehrává kampaň proti Babišovi. Šarapatka se domnívá, že z toho může těžit TOP 09 a její předseda Miroslav Kalousek.

„Řádné volby již byly vyhlášeny na konec října, tj. cca za pět měsíců. Místo toho, aby se členové koalice vzájemně obviňovali a sebezničujícím bojem vyklízeli pozice ve prospěch opozice, měli by se dohodnout a do řádných voleb nějak dovládnout. Jinak se může stát, že se nakonec bude smát ten třetí vzadu. Klobouk dolů pane Kalousku... A ať jsou obvinění vyslovená oběma stranami konfliktu jakkoli vážná, nemůže o nich rozhodnout Sněmovna. Musí o nich rozhodnout justice! A voliči ve volbách,“ je přesvědčen Šarapatka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A to je dobrá zpráva? Ti lidé umřeli, dusil Kubal Blatného. Ostrá show v ČT

8:04 A to je dobrá zpráva? Ti lidé umřeli, dusil Kubal Blatného. Ostrá show v ČT

Ministr Jan Blatný je ve funkci šéfa resortu čtvrt roku. Své působení a situaci s covidem-19 přišel …