Jabloneckým primátorem je znovu Petr Beitl z ODS

27. 11. 2014 16:45

Jabloneckým primátorem je znovu Petr Beitl z vítězné ODS. V tajné volbě mu dnes hlas dalo 20 ze 30 přítomných zastupitelů, osm hlasů bylo proti a dva byly neplatné. Původně přitom hrozilo, že ODS skončí v opozici. Městu bude vládnout koalice vedená ODS, která se spojila s ČSSD a uskupeními Domov nad Nisou, Nová budoucnost a TOP 09. V zastupitelstvu má 18 mandátů.

Jabloneckým primátorem je znovu Petr Beitl z ODS
Foto: Redakce
Popisek: primátor Jablonce nad Nisou Petr Beitl (ODS)

Klíčovým úkolem města pro příští období bude podle Beitla revitalizace systému centrálního vytápění. Není to ale úkol jediný. „To, že jsou městské finance zkonsolidovány, je pravdou, ale není to důvodem ulehnutí na vavříny. Městský dluh budeme splácet ještě šest let, přitom všichni velmi dobře víme, v jakém stavu je městský majetek - školy, školky, komunikace či bytové domy," řekl Beitl.

ODS volby v Jablonci vyhrála, když jí hlas dalo 20,41 procenta voličů. Získala sedm mandátů, stejně má i ANO, které s 18,26 procenty hlasů skončilo druhé. Po čtyřech křeslech má ČSSD a Změna pro Jablonec. Tři získalo uskupení Domov nad Nisou, které poslední čtyři roky ve městě spolu s ODS vládlo. Po dvou zastupitelích mají Nová budoucnost pro Jablonec a TOP 09, jednoho má KSČM.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Poškodí veřejné záchodky, když někdo vytře zvratky na zemi?“ Veřejnoprávní médium se ptalo lidí na vyhazov Klause ml. z ODS. Dost se to zvrtlo. A až Fiala uvidí ta čísla...

15:55 „Poškodí veřejné záchodky, když někdo vytře zvratky na zemi?“ Veřejnoprávní médium se ptalo lidí na vyhazov Klause ml. z ODS. Dost se to zvrtlo. A až Fiala uvidí ta čísla...

Český rozhlas Plus se rozhodl k otázce vyloučení Václava Klause mladšího dát průchod názoru lidu a v…