Jak dlouho to „táhli“, jak to všechno bylo. Nečas a Nagyová-Nečasová před kamerou ČT odhalili vše, na co jste se ptali

28.11.2017 10:01

Na lásku bývalého premiéra Petra Nečase a jeho současné ženy Jany Nečasové, dříve Nagyové, se zaměřil pořad České televize Reportéři ČT. „Jsem s ženou, kterou miluji,“ řekl mimo jiné Nečas, jenž se nyní věnuje podnikání. Nečasová pak pomáhá zvířatům.

Jak dlouho to „táhli“, jak to všechno bylo. Nečas a Nagyová-Nečasová před kamerou ČT odhalili vše, na co jste se ptali
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Nečasová s manželem
reklama

O Petru Nečasovi a Janě Nagyové se v posledním týdnu mluvilo víc než dost. Po čtyřech letech totiž padl odsuzující rozsudek v kauze zneužití Vojenského zpravodajství. Tehdy Jana Nagyová, milenka premiéra Petra Nečase, dnes jeho manželka, si u tajné služby objednala sledování tehdejší právoplatné Nečasovy manželky. Soud odmítl tvrzení Petra Nečase, že akce se konala na jeho pokyn a že šlo o ochranu jeho tehdejší ženy. 

Nečas v pořadu Reportéři ČT promluvil o svém současném životě. „Jsem s ženou, kterou jsem miloval a kterou miluji. Z politiky jsem chtěl odejít, věnovat se něčemu jinému, například podnikání. Tomu se věnuju,“ poznamenal Nečas. Postěžoval si však na to, že kauza trestních stíhání má samozřejmě na něj i jeho ženu nesmírný dopad. „Bere to obrovské množství energie,“ podotkl. 

Anketa

ČSSD plánuje zrušit kvóty pro ženy na svých kandidátkách. Je to dobře?

8%
2%
hlasovalo: 6794 lidí

„Když to řeknu otevřeně, jsem pořád v bojové pohotovosti. Ale jsem šťastná, protože žiju s člověkem, kterého miluju, jsem šťastná, že moje dcery jsou zdravé,“ doplnila jej Nečasová, která v pořadu mimo jiné i přiznala, že se vyhýbá novinářům. „Mám právo na soukromí,“ zdůraznila.

Pořad Reportéři ČT můžete vidět ZDE.

Pro pořad Reportéři ČT pak Nečasová uvedla, že tehdejší manželku Petra Nečase Radku nevnímala jako sokyni. Mohla jí podle svých slov uškodit jinak – ať už například dát vědět o schůzce nebo o bytu, který využívali. Ale toho se prý štítila.

Popsala také, jak probíhalo její zadržení v roce 2013. „Dcery vůbec nevěděly, co se mnou je,“ řekla k tehdejším událostem. „Já jsem byl přesvědčený, že se děje nějaká provokace. Že je to celé provokace, že někdo úmyslně vlákal moji vrchní ředitelku a dnešní manželku Janu na nějakou třeba schůzku, kde jí podsunul obálku, kde třeba jsou nějaké utajované dokumenty nebo nějaká finanční částka. A na základě této provokace vlastně se takhle zasahovalo,“ poznamenal Nečas. 

Nečasová v pořadu přiznala, že milenkou Petra Nečase je již devátým rokem. „Já jsem si nepřipadala jako milenka. Já jsem si připadala jako partnerka, protože jsem se o svého muže opravdu, řeknu, starala jako o muže už někdy od roku 2005, 2006,“ poznamenala Nečasová a znovu zdůraznila, že Radku Nečasovou nebrala jako sokyni. 

„Zpravodajská služba v žádném případě neprověřovala osobu. Prověřovala, zda předsedovi vlády a jeho rodinným příslušníkům hrozí nějaké riziko,“ dodává pak k celému sledování Nečas. A stále si tak trvá na svém. Předsedkyně senátu Obvodního soudu pro Prahu 1 Pavla Hájková je však přesvědčená o tom, že Nečas křivě vypovídal i před soudem. Chtěl tak podle ní prospět obžalované Nečasové.

„Ta prvotní informace byla ode mě. Já jsem informoval ředitele Vojenského zpravodajství o tom, že jsou tady některé podezřelé okolnosti, a požádal jsem ho, aby se tou věcí zabýval,“ opakuje nyní Nečas, jenž však v roce 2013 ještě hovořil jinak – tehdy tvrdil, že o sledování osob nerozhodl, ani nebyl informován.

„Nejvíc lituju toho, jak se můj vztah s ženou, kterou miluji, stal pro ni osudným v tom slova smyslu, že jí prakticky ničí život. To je věc, která je pro mě nesmírně těžká a které nesmírným způsobem lituji. Že jenom proto, že se dva lidé do sebe zamilovali, že dva lidé chtěli být spolu, že shodou okolností se potkali až ve zralém věku a byli v nějakých pozicích, tak že to má takový devastující účinek na život milovaného člověka,“ sdělil pak závěrem Nečas. 

„Musím říct, že my s Petrem stojíme při sobě. Nás prostě oni nerozdělí,“ uzavřela Nečasová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tři nahé zadky... ODS podepsala spolupráci s lidovci a TOP 09 a zakladatel strany se neudržel

18:18 Tři nahé zadky... ODS podepsala spolupráci s lidovci a TOP 09 a zakladatel strany se neudržel

Publicista, stomatolog a někdejší poslanec Miroslav Macek se opět se svými příznivci podělil o glosy…