V úvodu hájil prezidenta Zemana v otázce uprchlické krize. Podle jeho názoru smí prezident k této debatě přispět stejně jako kdokoli jiný. Přidal i jeden příklad, že prezident nejen prokládá své hovory jedním bonmotem za druhým, ale snaží se situaci řešit. „Bez pomoci Vladimira Putina se nezmění postoj Ruska v Radě bezpečnosti OSN. A bez souhlasu OSN nebude moci EU podnikat operace v libyjských vodách. A tam to všechno začíná,“ konstatoval host s poukazem na to, že se prezident Zeman v Číně i proto setká s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.
Dodal také, že při setkáních obou prezidentů nehrají roli vzájemné sympatie. „Každý ze státníků hájí názory své země,“ konstatoval Kmoníček. České a ruské zájmy přitom vždy nejsou úplně ve shodě.
V Eritreji není žádná válka, takže...
V obecné rovině má Kmoníček za to, že Češi nejsou xenofobní, protože v Praze najdeme asi tak čtyři cizince na jednoho Čecha. Nemá nic proti tomu, aby Česká republika přijímala uprchlíky, ale ne na základě kvót, jen na základě dobrovolnosti, která nás nezruinuje. Občan, který si platí daně, má podle hosta právo na to, aby mu jeho stát zajistil co nejvyšší míru bezpečnosti. Na tom musejí pracovat především tajné služby, které musejí běžence prověřovat.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp